Dinamo Kiev – Beşiktaş 2-3, pe stadionul Rapid / Echipa antrenată de…

Sursa foto: Inquam Photos/ Manases Sandor

Dinamo Kiev – Beşiktaş 2-3, pe stadionul Rapid / Echipa antrenată de Mircea Lucescu a pierdut în prelungirile meciului

Echipa ucraineană Dinamo Kiev, antrenată de tehnicianul român Mircea Lucescu, a pierdut joi, la Bucureşti, scor 2-3, în faţa formaţiei Beşiktaş Istanbul, în prima manşă a play-off-ului din Conference League, anunță News.ro.

Pe stadionul Rapid, Beşiktaş a condus cu 1-0 la pauză, după un penalti transformat de Aboubakar, în minutul 40. Elevii lui Mircea Lucescu au egalat în minutul 60, prin Shaparenko, după ce au avut un gol anulat de VAR în minutul 46 – la Karavaev.

Colley i-a readus pe turci în avantaj, în minutul 64, cu o lovitură de cap, dar Dinamo Kiev a egalat repede, în minutul 66, cu o reuşită a lui Voloshin. Beşiktaş a înscris golul victoriei în minutul 90+4, când a marcat Bakhtyor Zaynutdinov.

Dinamo Kiev a pierdut cu 2-3 şi are şansa a doua în returul de la Istanbul.