G4Media.ro

Digi24: Bucureștenii din Ferentari își usucă rufele pe conducta RADET proiectată să…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

14 comentarii

  1. Vorbiti cu Dughin sa le dea electricitatea mai ieftin, o locuinta in care sa incapa un uscator si un serviciu din care sa isi permita toate astea.

    Dughin e ala care caza si hranea un milion de afgani la preturi de Germania, in timp ce altii le aducea sparanghel proaspat la botisoare.

  2. sarakie la bucale nu au bani de o centrala.dar eu bemveu la scara.

  3. Unii macar au apa calda

  4. Cind i-a trebuit vreunuia tabla, a stiut de unde sa o ia. Orice reparatii s-ar face, in scurt timp s-ar distruge din nou.
    Asta e tarisoara in care se „recicleaza” metalele aflate pe: autostrazi, cai ferate etc.

  5. Asta in timp ce toata tara plateste in factura la energia electirca taxa de cogenerare care subventioneza CET-urile. Adica in orasul cu veniturile cele mai mari , caldura si apa calda sunt subventionate de toti amaratii din tara.

  6. Un covor la uscat, 3% mai putin pierdere de caldura. Treceti toate conductele prin Ferentari si se rezolva pierderile.

  7. E lată țeava. Se poate pune pat si foaie de cort deasupra și astfel trecem iarna cu bine.

  8. Conductele supraterane ar trebui sa fie o exceptie, cum ar fi pentru trecerea raurilor.
    In nici un caz, o regula.
    In pamant sunt izolate cel mai bine si protejate de colectionarii de fier.
    Dar probabil nu o sa vedem o reabilitare de genul asta in urmatorii 40 de ani…

  9. „Bucurestenii” din capitala Romaniei, la anul 2022…
    Cand politrucii vor REZOLVA risipa din toate domeniile, atunci Romnaia va deveni capitala europeana…

  10. Este proiectul pilot Firea&Vanghelie de incalzire o Bucureștiului. 😈😈😈 De ce sa încălzești caloriferele când poți încălzi tot orașul .??

  11. Concurăm Kuweitul, ei au aer condiționat pe străzi noi încălzire pe străzi, totul este ok , că suntem prieteni cu vecinii și avem gaz la preț de jumătate!,… Urmează patinoarele dar mai durează, să ne rugăm la Dumnezeu, să ne dea polei!