CFR Cluj – FCSB au remizat, 1-1, în prima ligă de fotbal

sursa foto: Facebook\ FCSB

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, meciul disputat în compania formaţiei FCSB, în etapa a treia din play-off-ul Superligii la fotbal, transmite News.ro.

Rezultatul convine liderului ligii, Farul Constanța, echipă antrenată de Gheorghe Hagi, care se menține pe primul loc cu 39 de punct. CFR Cluj rămâne pe locul 2, cu 35 de puncte, iar FCSB are 34 de puncte şi este pe locul 3.

În minutul 19, CFR  deschis scorul prin Bîrligea. FCSB a egalat în minutul 68, când Florinel Coman a marcat dintr-o lovitură liberă executată perfect. În minutul 90 arbitrul Radu Petrescu a anulat un gol al lui Omrani, pentru ofsaid, după ce a fost consultat sistemul VAR.

CFR CLUJ: Scuffet – Cr. Manea, A. Burcă, Yuri, Braun (Peteleu 86) – C. Deac (Maglica 85), Muhar (Hoban 76), Cvek, Ermal Krasniqi – Janga (Yeboah 76), Bîrligea (Petrila 59). ANTRENOR: Dan Petrescu

FCSB: Târnovanu – Sorescu, I. Cristea (Radaslavescu 62), Tamm, Radunovic – Ovidiu Popescu, Ad. Şut (Dawa 46), Olaru – Miculescu (Cordea 46), Compagno (Omrani 69), Fl. Coman. ANTRENOR: Mihai Pintilii

Cartonaşe galbene: Muhar 26 / I. Cristea 49, Dawa 63, Olaru 90+1

Arbitri: Radu Petrescu – Radu Adrian Ghinguleac Mircea Mihail Grigoriu / Arbitri VAR: Istvan Kovacs – Vasile Marinescu