Home » Anchete » Cel puţin zece oameni, inclusiv copii, au murit într-un atac aerian al ruşilor la Sumî, anunță autoritățile ucrainene

Cel puţin zece oameni, inclusiv copii, au murit într-un atac aerian al ruşilor la Sumî, anunță autoritățile ucrainene

Cel puţin zece oameni, inclusiv copii, au murit într-un atac aerian al ruşilor la Sumî, anunță autoritățile ucrainene
sursa foto: Captură video
Ascultă articolul

Cel puţin zece persoane, inclusiv copii, au murit într-un atac al ruşilor la Sumî, a anunţat şeful administraţiei regionale din Sumî, Dmitri Jiviţki, potrivit The Kyiv Independent, transmite News.ro.

Jiviţki a făcut anunţul printr-un mesaj video pe Facebook.

Atacul aerian al ruşilor a vizat clădiri rezidenţiale.

Știri video

Comentarii
  • Copiii aia care – chipurile – au murit (conform zvonurilor ucrainene)… ce cautau pe-acolo, de ce nu erau in adaposturi subterane, in tuneluri de metrou sau evacuati in alte orase care nu sunt atacate?

    • Cat de stupid poti sa fii? Intreaba-te daca sunt adaposturi in aceasta localitate. Si nu „ar fi murit”, chiar au murit.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole