Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Florin Cîțu, președintele PNL, a anunțat marți dimineață că nu a decis o flexibilizare a mandatului de negociere a premierului desemnat Nicolae Ciucă pentru ca acesta să creeze o eventuală majoritate parlamentară cu PSD ori USR. Cîțu a subliniat că singurul mandat pe care i l-a dat lui Ciucă este pentru formarea unui guvern minoritar PNL – UDMR.
Poziționarea lui Cîțu vine după discuția de luni seară de la Cotroceni, unde, potrivit surselor G4Media.ro, președintele Klaus Iohannis a cerut ca mandatul de negociere al lui Ciucă să fie unul mai flexibil, adică să poată negocia nu doar un guvern minoritar, ci și eventuale coaliții formale cu PSD sau USR.
”Avem mandat doar pentru guvern minoritar PNL – UDMR. Fac apel la președinții PSD și USR, să demonstreze că vor să fie responsabili. PNL a făcut un pas de flexibilizare, așteptăm de la PSD și USR. Singura soluție pe care o avem în acest moment e guvern minoritar PNL – UDMR. Dl Ciucă e membru PNL, pate fi mandatat doar de partid”, a spus marți Florin Cîțu la sosirea la sediul PNL din Aleea Modrogan.
Președintele Klaus Iohannis s-a întâlnit luni seară cu premierul desemnat Nicolae Ciucă și conducerea PNL, au declarat surse liberale pentru G4Media.ro. Întâlnirea a avut loc după ce Nicolae Ciucă nu a găsit până acum susținere parlamentară pentru un guvern minoritar.
Vom reveni
Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media.ro
Ura lui Iohannis pentru neşantajabilii din USR e mai puternică decât orice.
pnl 5% … urmeaza groapa de gunoi a istoriei
Puie USR!
Sigur ca vor creste în zilele următoare decesele și cazurile de infectare, tocmai pt a pune presiune pe parlamentare și, a votat necondiționat acest guvern, dorința ciumei galbene este de, a pube mana pe banii din pnrr, desigur, ca vor sa, i împartă între ei, fără ceilalți, în rest ii doare în fund pe pnl de cetățeanu de rand
Rusine , domnule Citu ,
domnule profesor Iohannis !!
Va vede o lume intreaga , domnule Citu ,
domnule Iohannis!!
Ia-ti psd+aur si emigreaza ,
domnule Citu !!
Emigrati , domnule Citu ,
cu tot cu psd+aur si Iohannis !!
Cine esti tu sa te joci cu vietile romanilor ,
domnule Citu ??
Ia-ti psd+aur si emigreaza , domnule Citu !!
Mor oamenii prin spitale si tu
joci alba-neagra , domnule Citu ??
Ajungi in fata instantei cu tot cu Iohannis ,
domnule Citu !!
Nu mai ai imunitate , domnule Citu
din momentul in care oamenii mor sufocati prin spitale!!
Nu mai ai imunitate , domnule Citu !!
Ajungi in fata instantei cu tot cu Iohannis ,
domnule Citu !!
Emigreaza , domnule Citu!!
De ce nu ceri sustinere
partidului care vrea transparentizare in
gestionarea banului public ,
domnule Citu ??
Ce schelet ai in dulap ,
domnule Citu??
Emigreaza , domnule Citu
daca nu-ti place sa
transparentizezi gestionarea banului public !!
Lasa in locul tau
pe cei care
nu se tem sa transparentizeze
gestionarea banului public ,
domnule Citu !!
Emigreaza acolo unde
poti sa faci ce vrei cu baii altora ,
pe ascuns ,
domnule Citu !!
Noi vrem
transparentizarea gestionarii banului public,
domnule Citu !!
De ce nu ceri sustinere
partidului care vrea
transparentizare in gestionarea banului public,
domnule Citu !!
Ce schelet ai in dulap , domnule Citu ??
Ati impins tara inapoi pana la iliescu ,
domnule Citu ,
domnule Iohannis !!
Emigreaza , domnule Citu !!
Mor mamicile
si taticii
si copiii
si gravidele
si bunicii
si voi cautati ,
inca ,
sustinere la partide renumite in
furt de ban public ,
domnule Citu ?!?!
Rusine , domnule Citu !
Emigreaza , domnule Citu !!
De ce cauti sustinere la partidul
renumit in furt de ban public ,
domnule Citu ??
De ce nu ceri sustinere
partidului care vrea transparenta
in gestionarea banului public ,
domnule Citu ??
Ce schelet ai in dulap ,
domnule Citu ??
De ce ati votata cot la cot cu psd udmr aur
pensii speciale extinse
in plina criza sociala ,
cand trebuia sa votati abrogarea lor ,
domnule Citu !!
Rusine , domnule Citu !!
Emigreaza , domnule Citu !!
Mor mamicile
si taticii
si copiii
si gravidele
si bunicii si voi
inca
vreti sa furati banul public ,
domnule Citu ?!?!
Rusine , domnule Citu !!
De ce nu ceri sustinere
partidului care vrea
transparentizare in gestionarea banului public ,
domnule Citu ?!?
Ce schelet ai in dulap , domnule Citu??
Rusine , domnule Citu !!
Emigreaza , domnule Citu !!
Rusine , domnule Iohannis !!
Emigreaza , domnule Iohannis !!
Asumati-va criza , domnule Citu ,
domnule Iohannis !!
De ce cauti sustinele la partidul
cel mai renumit in furt de ban public,
domnule Citu ??
Ce schelet ai in dulap , domnule Citu ?
Esti psd-ist , domnule Citu !!
Nu poti sa faci ce vrei tu cu banul public,
domnule Citu !!
Daca nu-ti place sa fii controlat in
gestionarea banului public ,
emigreaza ,
domnule Citu !!
Lasa pe cei care nu se tem de justitie ,
domnule Citu !!
De ce iti este frica de reformele din justitie ,
domnule Citu ??
Ce schelet ai in dulap ,
domnule Citu ??
Emigreaza , domnule Citu !!
Daca nu-ti place sa fii controlat ,
lasa pe altii
care nu se tem de reforme in Romania ,
domnule Citu !!
Emigreaza , domnule Citu
acolo unde poti sa faci ce vreu cu banul public
pe ascuns !!
Aici vrem transparentizare in gestionarea banului public ,
domnule Citu !!
Cere sustinere partidului care vrea
transparentizare in gestionarea banului public,
domnule Citu ?
De ce nu ceri sustinere
partidului care vrea transparentizare
in gestionarea banului public ,
domnule Citu ??
Ce schelet ai in dulap , domnule Citu ??
De ce va este frica de reformele din justitie ,
domnule Citu , domnule Iohannis ??
Emigreaza , domnule Citu daca nu vrei transparentizare in gestionarea banului public !!
Vrem sa stim cum se gestioneaza banul public,
domnule Citu !!
Emigreaza daca nu-ti place transparenta in gestionarea banului public ,
domnule Citu !!
Este dreptul nostru sa stim ce faci tu cu banul nostru,
domnule Citu !!
Emigreaza , domnule Citu
daca nu vrei sa respecti drepturile cetatenilor
din aceasta tara !!
Esti psd-ist , domnule Citu ??
Ati spus „nu” psd-ului si acum il aduceti la guvernare, domnule Iohannis ,
domnule Citu ?!!
Ati mintit romanii , domnule Iohannis ,
domnule Citu !!
Ati batut palma cu psd ,
domnule Iohannis ,
domnule Citu !!
Ai mintit romanii , domnule Iohannis !!
Nu esti cel mai onest cetatean ,
domnule Iohannis !!
Doar un om plin cu apa !!
Multa !!
Emigreaza , domnule Iohannis !!
Nu vrem un presedinte mincinos si santajabil,
domnule Iohannis !!
De ce vrei „numiti politic” la justitie ,
domnule Iohannis ??
Ce schelet ai in dulap , domnule Iohannis!!
Emigreaza , domnule Iohannis !!
Te-ai facut de rusine in lume ,
domnule Iohannis !!
Ce urmeaza , domnule Iohannis ??
Sa sustii autonomia Tinutului Secuiesc
in schimbul
votului negativ udmr pentru desfintarea SIIJ ??
Ce schelet „la comun” cu Kelemen
care face politica anti-romaneasca ,
separatism inspirat din cel rusesc si
dezbina cetatenii acestei tari ,
ai tu , domnule Iohannis ??
Emigreaza , domnule Iohannis ,
cu tot cu Kelemen !!
De ce vrei sa „bagi pumnul in gura”
libertatii de exprimare
cu proiectul lui Citu
de modificare a legii 504/2002 a audiovizualului si
Ordonanta de Guvern nr 39/2005 privind cinematografia ,
care acorda putere CNA sa impuna cenzura in tot mediul online ,
domnule Iohannis ??
De ce iti este frica , domnule Iohannis ??
Oamenii onesti nu se tem de libertatea de exprimare,
domnule Iohannis !!
Emigreaza , domnule Iohannis !!
Nu vrem un presedinte mincinos si santajabil,
domnule Iohannis !!
Joci table cu Dragnea , domnule Iohannis ??
Vrem dovezi ca esti tu Iohannis pe care
l-am votat in 2014 !!
Ai minti romanii , ai mintit partenerii ,
domnule Iohannis !!
Nu mai platim indemnizatii ,
domnule Iohannis!!
Revolutie fiscala.
De ce ai scos coruptia din strategia nationala,
domnule Iohannis ?
Nu poti sa pacalesti partenerii daca scoti coruptia din strategia nationala,
domnule Iohannis !!
Partenerii stiu ca tu ai produs criza in tara ,
domnule Iohannis !!
Speram ca si partenerii sa nu mai vireze bani PNRR!!
De ce vrei „numiti politic” la justitie,
domnule Iohannis ??
Ce schelet ai in dulap ,
domnule Iohannis ?
Speram ca si partenerii sa nu mai vireze bani PNRR!!
De ce vrei „numiti politic” la justitie,
domnule Iohannis ??
Ce schelet ai in dulap ,
domnule Iohannis ??
Speram ca si partenerii sa nu mai vireze bani PNRR!!
De ce vrei „numiti politic” la justitie,
domnule Iohannis ??
Ce schelet ai in dulap ,
domnule Iohannis ??
Ai mintit romanii , domnule Iohannis!!
Nu mai platim indemnizatii ,
domnule Iohannis !!
Revolutie fiscala.
Nu mai este timp pentru tine ,
domnule Iohannis!!
Nu vrem un presedinte mincinos si santajabil,
domnule Iohannis !!
De ce ai votat cot la cot cu psd udmr aur
pensii speciale extinse
in plina criza sociala
cand trebuia sa votati abrogarea lor,
domnule Iohannis ??
Ai mintit romanii , domnule Iohannis !!
Ai batut palma cu psd ,
domnule Iohannis!!
Ai impins tara inapoi pana la iliescu,
domnule Iohannis !!
Au murit oameni atunci din cauza unui „congres” numit iliescu ,
domnule Iohannis!!
Ajungi in fata instantei la fel ca iliescu si dragnea, domnule Iohannis !!
Ai tinut tara pe loc 7 ani , intentionat ,
domnule Iohannis !!
Nu mai este timp pentru tine ,
domnule Iohannis !!
De ce ai demis-o pe Laura Codruta Kovesi,
domnule Iohannis ??
Ce schelet aveti in dulap ,
domnule Iohannis ??
De ce ai stopat reformele numind pe Predoiu
la justitie,
din nou ,
din nou ,
din nou
domnule Iohannis ?
Ce schelet ai in dulap ,
domnule Iohannis ?
De ce ai numit-o pe Hosu la DIICOT,
domnule Iohannis ??
De ce ai facut praf si pulbere dosarul 10 august, domnule Iohannis ??
Ce schelet ai in dulap ,
domnule Iohannis ??
Ati lungit bataia de joc a romanilor
cu fiecare „Hosu” numit
cu fiecare „Predoiu” numit
cu fiecare „Cîtu” numit
cu fiecare „Bode” numit
cu fiecare „Ciuca” numit ,
domnule Iohannis !!
Nu mai este timp pentru tine ,
domnule Iohannis !!
De ce ai pus stop reformelor
de fiecare data cand tara a mers pe un drum bun,
de fiecare data cand tara a mers pe un drum bun,
de fiecare data cand tara a mers pe un drum bun, domnule Iohannis ??
Tara merge bine cu concursuri pentru posturile cheie, domnule profesor Iohannis ,
domnule Citu ,
domnule Kelemen ,
domnule Bode !!
Si voi stiti asta , foarte bine , domnule Iohannis,
domnule Citu ,
domnule Kelemen ,
domnule Bode !!
De ce va este frica de concursuri si
in special
pentru posturile cheie la DIICOT ,
DNA si Parchetetul General ,
domnule Iohannis ,
domnule Citu ,
domnule Kelemen ,
domnule Bode ??
Ce schelet aveti in dulap , domnule Iohannis??
De ce vreti „numiti politic” la justitie ,
domnule Iohannis ??
Ce schelet aveti in dulap , domnule Iohannis??
Justitie independenta ,
domnule Iohannis!!
Asa ai invatat la scoala ,
domnule Iohannis!!
De ce te lasi tras de sfori de oameni din
servicii secrete ,
domnule Iohannis ??
De ce te lasi tras de sfori de „esentiali”,
domnule Iohannis ??
Nu vrem un presedinte mincinos si santajabil,
domnule Iohannis !!
Mor mamicile
si taticii
si copiii
si gravidele
si bunicii pentru frica ta de reforme in justitie,
domnule Iohannis !!
Cum indraznesti sa iti bati joc de vietile romanilor,
in asa hal ,
domnule Iohannis ?
Ajungi in fata instantei pentru asa ceva,
domnule Iohannis !!
Ai mintit romanii , domnule Iohannis !!
De ce va este frica de desfintarea SIIJ,
domnule Iohannis ,
domnule Citu ,
domnule Kelemen ??
Padurari onesti , jurnalisti si ecologisti
au fost mutilati ,
au fost mutilati ,
au fost mutilati prin padurile tarii ,
domnule Iohannis ,
domnuleCitu ,
domnule Bode ,
domnule Kelemen !!
Cati primari ,
in afara de primarita UDMR din Bihor ,
aveti de scapat de justitie ,
domnule Kelemen ??
Ati facut de rusine electoratul maghiar,
domnule Kelemen !
Ati facut de rusine electoratul maghiar,
domnule Kelemen !!
Ati facut de rusine electoratul maghiar,
domnule Kelemen !!
Romanii si maghiarii onesti nu se tem de reforme in justitie , domnule Kelemen !!
Voi ,
domnule Iohannis ,
domnule Citu ,
domnule Kelemen , de ce va temeti de reformele din justitie
in asa hal
incat ati produs o criza cat o tara ??
Ce schelet aveti in dulap ,
domnule Iohannis ,
domnule Citu ,
domnule Kelemen ??
De ce faci politica
de separatism inspirat din cel rusesc si
dezbini cetatenii tarii ,
domnule Kelemen ??
Emigreaza , domnule Kelemen !!
Sa te plateasca Viktor Orban ,
domnule Kelemen !!
De ce dai aviz negativ
votului in doua tururi la primari ,
domnule Kelemen ??
Ce schelet aveti in dulap ,
domnule Kelemen ??
Emigreaza , domnule Kelemen !!
De ce pui betele-n roate Romaniei ,
domnule Kelemen ??
Romania nu baga bete-n roate Ungariei ,
domnule Kelemen !
Lasa-ne in pace ,
domnule Kelemen ?
Emigreaza , domnule Kelemen !!
Bolnavii de covid iau foc in spitalele din tara,
domnule Iohannis !!
Bolnavii de covid din Aachen nu iau foc,
domnule Iohannis !!
Mor mamicile
si taticii
si copiii
si gravidele
si bunicii sufocati prin spitale din
cauza protestelor organizate de
Sosoaca
Simion
Tirziu Noua Dreapta si Aur ,
domnule Iohannis!!
Ai jucat golf
in timp
ce sosoaca
si simion
si tirziu
si noua dreapta
si aur
au strigat din toti rarunchii pe strazile tarii
sa nu poarte masca lumea si
sa nu se vaccineze ,
domnule Iohannis !!
De ce iti bati joc de romani ,
domnule Iohannis ??
De ce ai dat voie
senatorului Sosoaca
deputatului Simion
domnului Tirziu
celor de la Noua Dreapta si tot Aur
sa incalce legea in tara asta ,
domnule Iohannis ???
Esti in aceeasi oala cu
Sosoaca
Simion
Tirziu
Noua Dreapta si Aur , domnule Iohannis!!
Ai aruncat tara in aer si
romanii in spitale pentru congresul rusinii,
domnule Iohannis !!
Asuma-ti criza , domnule Iohannis !!
Si emigreaza , domnule Iohannis !!
De ce sa te plateasca cetatenii ,
patronii presedintelui ,
salariu si privilegii ca fost sef de stat ,
sub forma de :
… auzi acolo !!
– indemnizatie lunara in cuantum de 75% din indemnizatia acordata Presedintelui Romaniei in
exercitiu !!
– automobil !!!
– locuinta de protocol cu post de consilier si secretar incadrat ,
si asta si dupa ce nu mai esti presedinte ,
daca tu nu respectati fisa postului din
contractul-juramant ,
domnule Iohannis ??
Lasa un Presedinte sa conduca tara ,
domnule Iohannis !!
Ai deviat de la „valorile asumate ” ,
domnule Iohannis !!
Devierile nu fac parte din fisa postului
presedintelui , domnule Iohannis !!
Vrem dovezi ca esti tu Iohannis pe care
l-am votat in 2014 !!
Cate pensii speciale extinse
paltiti cu banii de la autostrazile blocate,
domnule Iohannis ,
domnule Citu ??
Ce faceti cu banii daca ati blocat autostrazile,
din nou ,
din nou ,
din nou , domnule Iohannis ,
domnule Citu ??
Sa ne dati ministrul inapoi ,
domnule Iohannis !!
De ce ati blocat autostrazile , din nou,
domnule Iohannis ,
domnule Citu ??
De ce va este frica sa transparentizati
tot ce faceti cu taxele si impozitele noastre,
domnule Iohannis ,
domnule Citu ??
Ajungeti in fata instantei , pentru toate astea,
domnule Iohannis !
Rusine , domnule Iohannis !!
Ai mintit romanii , domnule Iohannis !!!
Ai cazut !
Cascadorii râsului.
O comedie de prost gust pe viața și banii românilor!
Câțu, chiar e vid căpșorul ăla?
Narcisismul este o boala care ia mintile omului. Toata planeta se invarte in jurul lui Catzu. Incredibil.
Normal ca nu poate accepta Cocalarul sa i se taie craca de sub picioare.
Adica suntem in dictatura? O minoritate cu 5% sustinere reala acapareaza statul?
LMAO… mai stati mult in grajd? Ce asteptati??? sa se declare iohanis imparat si citu faraon???
Asta ce a absolvit acolo, in America, Trump University?!
Na, acum ce faceti cu nebunul? L-ati pus sef PNL, acum cum scapati de el?
Iohannis e o catastrofa totala.
+1
Sandu și Alin, este că l-ați votat și în 2014 și în 2019? Întreb și eu, cum se numesc oamenii care au votat cu o CATASTROFĂ, de 2 ori la rând, alții de 4 ori?
Eugen +1 :))
PNL sunt eu, numitul Cuţu nu mai reprezintă pe nimeni.
Lupta continuă!
Acum cine e IRESPONSABIL …?!?
Eu zic ca e timpul ca dl. Catu sa zboare de la conducerea PNL impreuna cu gasca care l-a pus acolo.
cu toata viteza inainte catre zid
BUN ASA! dementul nu se lasa.
Ce mă amuză userișitii comentaci! De parcă nu ei l-au votat pe Joiannis!
La fel și nemulțumiții penele, acum o lună erau cu „echipa câștigătoare”.
Nu mai zic de apelul lui Câțu, care cere responsabilitate de la „ciuma roșie”, de la „analfabeți” și „oamenii lui Putin”… 😁
Doamne fereste! Citu si Iohannis ingroapa Romania!
Ăsta nu dă foc la țară? E compromis deja și Ciucă. Cu ajutorul direct al partidului. Bravo!
E prea sigur pe el cu guvernul minoritar, si doar PSD poate sustine o asemenea bazaconie, contra unui parandarat imens.
Dar, oficial, conform statutului, PNL nu colaboreaza cu PSD. 😀
Tot USR o sa sustina acest guvern, altfel vor fi anticipate, iar pnl si USR vor pierde procente, PSD si haur vor castiga.
Lupta pt ciolan e dură.
🙂
1. Singurul partid care va sustine guvernul Ciuca e PSD, contra unor avantaje care ar ruina bugetul tarii.
2. Singurul partid care fuge de anticipate e PNL, care a ajuns la 8-9% in sondajele reale.
USR vor pierde procente? Hai serios. Eu am votat USR si sunt convins ca o mare parte din cei ce au votat PNL vor merge catre USR. De altfel, pe europe-elects.eu gasesti sondaje care nu prea arata ca ar scadea USR, ci dimpotriva. In plus la asta, sa nu uitam: casele de sondaje sunt aservite politic. Ia vezi aici: https://www.facebook.com/EuropeElects/photos/a.495881743941836/1689190487944283/
USR e la 5 puncte procentuale . In aceste conditii ,de alegeri anticipate, dispar .
USR si UDMR nu fac pragul in alegerile anticipate .
Citu face jocul cum vrea el . USR si UDMR daca nu executa ordinele venite de la Citu dispar in momentul in care Iohannis dizolva parlamentul ,daca guvernul Ciuca nu este votat .
Teatru ieftin jucat de cei doi actori de dreapta Citzu si Dacian, făcând pe prostii ca nu inteleg realitatea:
-Dacian în rolul de pm propus cand ne spunea ca e o mare responsabilitate pt el sa formeze singur guvernul desi știa că nu o sa castige
-Citzu în rolul pm demis cand o ținea ca ca USR s-a aliat cu PSD si aur
-Dacian în rolul pm nevotat cand ne spunea ca e o alianță ascunsă între PSD si pnl împotriva lui si al românilor
-Citzu care o tine pe a lui ca si el poate forma guvern minoritar, riscând ca la poker.
Ambii joacă ruleta rusească pe spinarea noastra.
Chiar dacă USR ar câștigă la anticipate 25% (desi cred ca mai mult de 12% nu or sa aiba) nu or sa poata guverna singuri. Nimeni nu o sa dorească alianta cu un partid care si-a trădat aliatul. Ei nu au lovit doar în Citzu, au lovit în alianta pnl+ usr+ UDMR.
Si eu am votat Usr dar acum mi se par imaturi, egoiști și neputincioși.
Dovadă că USR nu așteaptă anticipatele e Mosneanu care încă așteaptă telefon de la pnl pt a reface alianta.
UDMR cred ca o sa castige mai multe voturi la anticipate, a fost cel mai serios partid din alianta.
Bai @Hanalistu,
Ce liberal voteaza bai taticule cu martoagele tale useriste?
Se pare ca tu nici nu visezi ce inseamna liberalismul.
Nu-ti face tu iluzii ca o sa luati electorat de la PNL.
Vezi in mediul de afaceri, antreprenoriat, economia reala cam ce parere au despre martoagele voastre.
#pehipstereală #echipacâștigătoare 🙂
PNL, partid de sinucigasi politic. Nu doar hoti, dar si complet rupti de orice realitate.
Sa incerce un guwern minoritar cu ministrii doar de la UDMR. Poate trece.
O sa treaca, frica de a-și pierde functia de parlamentar (inclusiv Usr) o sa-i faca sa voteze acest guvern minoritar
Chill. PNL va fuziona in PSD dupa modelul PD. Intr-o noapte, noaptea alegerilor. Nu-i plangeti ca peste 10 ani ii veti gasi in locase bine platite, la stat evident.
Adica el nu a putut sa fie responsabil acum o saptamana la votul pentru Ciolos dar cere el acum asta e HANDICAPAT
e bun ca.caztu, nu pentru PNL, binenteles , dar nu ar trebui sa ne intereseze asta … la mai multe nea ca.catzu … esti cel mai bun, cel mai frumos, cel mai cel
cel mai fain e ca vrea majoritate, dar nu cu PSD sau cu USR, dar vrea cumva ca ciuca sa o faca .. desi nu a zis ca vr
As vrea sa spun și eu ceva despre asta, dar am și eu mândria mea.
Il invoc pe Schizo Vâlceanul sa ne explice iar cum e mersul si sa aduca laudele de cuviinta pentru mutarea asta geniala cârpenesc-ficusista.
Vrea catu neaparat sa demonstreze ca alt prim ministru esueaza .. pe pielea noastra.
Puie Eugen…
cel mai fain e ca vrea majoritate, dar nu cu PSD sau cu USR, dar vrea cumva ca ciuca sa o faca .. desi nu a zis ca vrea fara PSD, dar stie sigur ca vrea fara USR
nici tu nu stii ce spui
Pnl,usr,udmr, aur e nasoli
Doar psd ne mai salveaza
Orgoliu inainte de toate!
El mizeaza pe frica de anticipate, dar pur si simplu la calcului ala ii da cu virgula, doar PNL iese pe minus din toata situatia, cred ca va fi debarcat in curand. Echipa castigatoare nici nu stie cum sa treaca prin alegeri, sunt toti copii crescuti pe langa unul si pe langa altul.
pune si tu literele mai aproape sa inteleaga lumea
In secunda 2 după ce, în cateva zile, din surse interne știu, Orban anunță că a infiintat oficial noul partid, Cîțu cu PDL-ul lui va fi pa!
De aceea nu se poate face niciun guvern minoritar cu PNL vioara întâia!
Pe cine ati pus ba presedinte la pnl? 🙂 Catzule…tu chiar credeai ca vei conduce tu partidul bai bolovane? Iohannis …un tradator nenorocit ce si a batut joc de tara pentru interesele lui abjecte. Unde sunt toate lepadaturile pedeliste acum? Nu le mai aud miorlaitul. Ce mizerie de partid.
ai minte putintica
Fraților, nu mergeți pe fentă, nu e voia căcâțului, ci a ăluia ce-i poartă lesa, ghinion șase case! Acest nătărău doar pune în aplicare ordinele dispuse de plăvan. Credea plăvanul că ăștia, „câinii” de la USR vor sta culcați în fața sa, executând întocmai ordinele venite dinspre plăvan, așa cum o face pârțu. Ghinion, s-a înșelat amarnic putregaiul, o suspendare ar fi nemaipomenit de bună, vreau să-mi iau votul înapoi!
@Nutu.
Și eu.
nu cred ca ai inteles ce se intampla. tocmai ca citu (se accepta cacofonia asta) NU MAI ASCULTA de iohannis! e vizibil de la o posta. omul are agenda proprie. zice una la intalnire si face cu totul altceva. tipic lui. asa a facut mereu, cuvant ZERO!!!
e clar ca aseara iohannis le-a zis ceva, el a dat din cap, si azi face pe dos pe principiul ca oricum e sef de partid. omul deja e caz de spitalul 9.
”Avem mandat doar pentru guvern minoritar PNL – UDMR. Fac apel la președinții PSD și USR, să demonstreze că vor să fie responsabili. PNL a făcut un pas de flexibilizare, așteptăm de la PSD și USR. Singura soluție pe care o avem în acest moment e guvern minoritar PNL – UDMR. Dl Ciucă e membru PNL, pate fi mandatat doar de partid”, a spus marți Florin Cîțu la sosirea la sediul PNL din Aleea Modrogan.”
Toată lumea trebuie să dovedească flexibilitate și responsabilitate, mai puțin el. El, Cîțu a făcut pasul ( probabil și-a flexat muschii în fața oglinzii ) dar altfel, există numai o singură soluție : pnl-udmr. Nu mi-e clar ce se așteaptă de la psd / usr. Probabil un cec în alb. Omul acesta nu este normal.
se joaca Citu cum vrea el cu ei
Vai de mine. Pai aseara nu erai acolo, domnule Catu? S-au te-ai trezit cu fata la perete? Incep sa cred ca PSD ajutat de USR+ a facut o fapta minunata ca te-a alungat de la butoane. Nu pari in ntoate mintile. Zau.
Oare ce se fumeaza la PNL?
PNL vorbeste de iresponsabilitate??? Ei sunt cei care au inceput acest circ, PNL a demis din guvern ministrii USR. S-au suparat pe Voiculescu pentru ca a deranjat directiile DSP SI CNAS.L-au demis pe Stelian Ion ca era aproape de numirea de noi persoane in justitie si desfintarea sectiei….Astea sunt fapte, astea s-au intamplat….
esti pe linga rau
Cîțu nu știe că PNL este lăsat din brațe de întâiul Haos al țării și că Ciucă are acum mână liberă pentru un guvern de uniune națională!
la cite vise ai realizat ?
Citu e oricum un nimeni, are zilele numarate in politica. Treaba cu adevarat interesanta e ca niciun lider de partid parlamentar nu-l mai respecta pe Iohannis, chiar nimeni nu mai da doi bani pe el.
stii sa numeri pina la cinci ? ma indoiesc .
A venit momentul pentru un control psihiatric pe bune pentru Superman si gașca sa de clovni nebuni(Gorghia -Isarul, Raresica, Vilceanu et comp), inclusiv o testare antidrog. Nu poți să îngropi o țară în plină pandemie, să asiști voios la atatea decese si la atata suferință fără să ai dereglari majore la capatana.
Si nicio penelepra in afara de Orban nu-i cere demisia. Citu este un dezaxat, la fel si Iohannis. Doar un nebun pune un alt nebun sa dea cu bata intr-un magazin de portelanuri. Felicitari celor care l-au sustinut pe Grivei impus de Grivco. Succesuri pe toata linia. Au pierdut guvernul, camera deputatilor, majoritatea in parlament, coalitia, au mirosit fundurile pesedistilor, scazut puternic in sondaje si multe, multe altele. Si-au batut joc de voturile romanilor. Daca ar fi alegeri anticipate ar fi linsati la vot.
Este inimaginabil si o rusine ce se intampla la PNL. Niciodata nu a mai existat o situatia similara, ca un partid sa fie confiscat de un dezaxat. Urgent congres extraordinar, debarcat si internat la Balaceanca.
In secunda 2 după ce, în cateva zile, din surse interne știu, Orban anunță că a infiintat oficial noul partid, Cîțu cu PDL-ul lui va fi pa!
De aceea nu se poate face niciun guvern minoritar cu PNL vioara întâia!
si unde sunt membrii adica cei 45 ? ii stii ?
nu ne spui si noua cine sunt cei 45 de parlamentari ce il sustin presupus pe orban? sau doar dai din clanta ?
Nu am permisiunea deocamdată!
Citu are toate atuurile .Anticipatele si frica USR si UDMR de anticipate ii vor face sa execute toate ordinele .Ramane PNL cu guvern minoritar sustinut de USR sau PSD in Parlament .
Bravo Schizo, ai intrat in sfarsit pe tura.
Imi era teama ca te-ai certat cu iubitul dar inca esti plin de vervă cârpenească.
Sa nu uiti sa semnezi condica ca azi ai cam intarziat.
WOW, zombie nu-l mai pomeneste pe dl Haos Werner Iohannis!!!
Zombiliticule, ia spune tu: a decedat celebrul „parteneriat de succes al PNL cu Presedintele Haos Werner Johannis”?!
Uitati-va ca NU il mai pomeneste nici zombiliticul, cel care la fiecare aparitie publica era cu „parteneriatul de succes” in gura, nici slugile din clica lui zombie!
S-a terminat „parteneriatul de succes al PNL cu Presedintele Haos”, vai, ce ne mai facem noi, zombilittcule?!
Cu atata „parteneriat de succes” ati bagat Romania in situatia de „Stat ESUAT” si in CATASTROFA medicala, cum chiar Dl Haos a comunicat mai zilele trecute lumii intregi!!
Tine-o tu asa, ca un turbat cu „guvern minoritar”, ca vei zbura curand din fruntea PNL, la fel de repede precum ai zburat din prea inalta functie de premier!
Cand va spuneam…
Asta meriti cat mai repede, ceva similar ar merita si prezidentul Haos, cel care e la originea crizei multiple ce a distrus practic Romania in cele 9 LUNI de guvern zombilitic!
Zombie, nu zisesi nimic de Evaluarea FITCH de zilele trecute care a mentinut PERSPECTIVA NEGATIVA pentru Romania mentionand RISCURILE URIASE inclusiv pentru banii din PNRR, nu ai mai iesit sa te impaunezi cu maretele realizari, cum ai iesit la S&P si MOODY’S pe care i-ati cumparat, ca deh: „Ratingul se plateste”, explica Romanilor zombie cand PeSeDe era la putere iar PNLul prezidential in opozitie!
Astept cu nerabdare urmatorul MCV, imediat urmeaza, la fel Raportul de Tara al Comisiei Europene pe 2021, care pentru Romania si guvernantii de la Bucuresti eu ma astept ca va fi demolator, adica CRIZATOR!
INTREBARE: Cat timp va mai rezista zombie in fruntea PNL?!!!
iar faci copiute ?
Da, pentru Zombie chiar s-a terminat tot!
Norocul nostru că „a ars” repede!
rezista cit vrea . de frica anticipatelor si usr si udmr vor vota ce le zice citu
Toti sunt la mina lui Citu si Presedintele si partidele toate ,cu exceptia PSD ,dar care ofertati fiind nu vor putea refuza banetul .
Si tu stii cel mai bine cum e mâna lui Cîțu, atunci cand te mângâie duios pe creştet si iți mai arunca un os.
Banii nu vin in tara decit daca un guvern PNL(CITU) da o ordonanta de urgenta . Timpul este limitat si pina in 15 nov , trebuie sa apara ordonanta .Daca nu ! se stie ce urmeaza .
Nu va faceti iluzii jocul este in buzunarul lui Citu .
Cetatenii trebuie sa invete din tot ceea ce se intimpla acum ca este necesar sa iasa in numar mare la vot si sa elimine astfel partidele balama .
Nu e nevoie de niciun „guvern de uniune nationala”, astea-s prostioare pentru mintile subtiri si petarde aruncate de politruci interesati. PNL are de ales intre PSD si USR si este impins sa aleaga una sau alta, dar nu pe amandoua. Cea mai buna solutie este refacerea aliantei de guvernare, dar Iohannis nu vrea reformarea justitiei si nicio alta reforma.
Alegerile anticipate raman singura solutie credibila pentru toate partidele si pentru Romania. Chiar daca PSD castiga alegerile, va trebui sa-si asume raspunderea pentru rezolvarea crizelor si se va eroda.
USL pe fata sau pe din dos inseamna disparitia PNL, nu doar scaderea in sondaje: daca fac o asemenea prostie, partidul o sa dispara, pur si simplu. Pe Citu nu-l intereseaza pentru ca el oricum n-are niciun viitor, pe Iohannis nu-l intereseaza pentru ca nici el nu mai are un viitor politic nicaieri.
Indiferent ce drum alege PNL, e cert ca trebuie sa mai asteptam o vreme pentru reformele de care Romania are nevoie.
Am pariat pe un cal mort cand am votat PNL si Iohannis, asta este…
nu mai visa amice e daunator
Frankensteinul dulapului este în drum spre Polul Nord.
„Cîțu ….nu a decis o flexibilizare a mandatului de negociere”.
„Singurul mandat care i l-a dat este pentru formarea unui guvern minoritar”.
PARTIDUL SUNT EU !
citu face ce doreste .greselile lui barna si orbani-au oferit acesta putere
1. Cine e cel mai bun negociator din PNL? Eu zic ca e Orban.
2. Sunt speriati baronii PNL de dezaxatul din fruntea partidului? Pare ca da, nu il mai sustin decat Florin Roman din ce vad.
Orban il lucreaza pe la spate in momentul de fata in partid, il sapa usor usor, pas cu pas cum se mai zice.
Flutur e primul care se va intelege cu Orban, stiu ce zic, ar fi fost Rares Bogdan primul dar se umple de respect dupa.
Inca de cand a fost pus ministru finanțelor Catzu dădea imprezie clara ca ii lipsește o doaga. Pe urma parea amuzant, dar curios, a ajuns prim ministru si șef pnl. Acuma lucrurile au ieșit grav de sub control – Catzu a luat-o categoric pe aratura. Nici mentorul sau Iohannis nu mai poate sai facă nimic. Bravo Iohannis! Ești genial! Romania este in siguranta cu tine la butoane!
Statul esuat al lui Iohannis era un basm in care acest Citu nu trebuia sa esueze. Nu cred ca am mai intalnit in 32 de ani un presedinte de partid important care sa aiba un asemenea comportament deviant. Astazi este cu USR, maine nu, poimaine iar cu USR, iar nu. Un control medical se impune, omul traieste intr-o realitate paralela cel mai probabil bahica. Increderea in Iohannis este cat o putza de furnica. Doar un om fara principii morale si etice poate numi un derbedeu in fruntea unui partid si guvern.
nu pricepi ca e viceversa fraiere .
PNL-Citu a ramas pe pozitii toti ceilalti au visat la guvernare si acum cad de huseni .
TRADATORI DE TARA = JOHA SI CATZU
meri cu tapul la muls
Analistul Radu Tudor da de pamant cu zombiliticul:
„Radu Tudor, 4 concluzii, după negocierile lui Nicole Ciucă: PNL trebuie să-l scuture serios pe Florin Cîțu.
Jurnalistul Antena 3, Radu Tudor, susține că premierul desemnat Nicolae Ciucă ar avea șanse să construiască un guvern, dar principalul opozant este tocmai liderul PNL, Florin Cîțu. Jurnalistul arată că PNL ”trebuie să-l scuture serios pe Florin Cîțu”, altfel liberalii riscă să aibă soarta PNȚCD.
Se confirma faptul ca Florin Citu este azi principala piedica in obtinerea acordului politic pentru un guvern de care Romania are nevoie ca de aer. Cu un discurs plin de banalitati si clisee repetate de 8 ori in 4 minute, cu afirmatii de genul “PSD si USR sunt responsabile pentru un nou guvern”, referindu-se non stop la persoana lui si mai putin la situatia din tara, Citu NU are atributele necesare unui Negociator, in interesul PNL si al TARII, intr-un moment atat de grav. El pare intr-o permanenta ipostaza de selfie
Daca PNL si-a desemnat un nou premier si vrea sa-i treaca guvernul, liberalii trebuie sa dea dovada acum de maturitate si ratiune, sa-l scuture serios pe Citu si sa negocieze inteligent instalarea unui nou cabinet. Altfel, ne vom scufunda cu totii, iar PNL va avea abia acum soarta PNTCD.”
lasa copiutele Citu cistiga pe toate fronturile .
Nu intelegi USR e sub 5 procente si daca sunt anticipate ei si udmr pierd tot .pnl preia intreaga dreapta romanesca ca tu si asa votezi psd .
PSD a pus botul sa intre la guvernare si acum citu le zice pas .
Exceptional acest Citu . Nu a dat un centimetru inapoi si ceilalti au crezut ca vor ajunge sa guverneze . Pacaleala totala .Tindala plinge de atita ris .
Se si vedeau „cu boii in caruta ”rugati de PNL cei din USR si PSD . Canci ! Au luat plasa si s-au „facut de bafta ”Nu ii mai crede nimeni .
Offf! Florinel nu a inteles nici acum motivul pentru care Klaus l-a ales tocmai pe el. Pentru ca e mai antitalent politic chiar si decat Klaus. De aia.
De ce nu îl suspenda pe Iohanis și alegeri anticipate.
Ca și dacă se împacă după trei luni iar se cearta, lupu își schimba paru da naravu ba.
De la Dumnezeii, PSD Iliescu, Năstase, Ponta, Dragnea, la Primul Dumnezeu de Galben Câțu.
Încă ma mir și mă minunez, cum de ajung în fruntea României asemenea nenorociți.