G4Media.ro

BREAKING 1387 de cazuri noi de COVID și 85 de decese înregistrate…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

19 comentarii

  1. O Să adăugați acum si numarul de vaccinați, nu?
    E și asta o treaba, in pandemie.
    Macar nu mai auzim de PSD in sus si-n jos.

  2. Iar vor veni postaci ruși să zică că sputnikul e mai bun

  3. Avem in fata o saptamana in care nimeni nu va avea chef de teste, ca atare aproape toata tara va intra in zona verde, dupa care va urma ”explozia” de dupa sarbatori, prilej pentru a arunca vina pe ”prostimea” care nu respecta regulile.

  4. Fara teste, fara numar real de imbolnaviri, fara greturi, cu vacante, aglomeratie, purtat de masti la misto(cel putin in Bucuresti), distractie totala in Romanika.
    In fiecare zi, aud de inca o cunostinta sau o ruda bolnava, unii testati, cei mai multi netestati de nimeni, stau acasa si incearca sa se faca bine cu paracetamol si alte asemenea, unii isi iau si oxigen, cu speranta ca nu vor ajunge sa aiba nevoie de spital(intre noi fie vorba, daca dati search pe google, veti descoperi ca acum se inchiriaza aparatura acasa, exista chiar o cerere foarte mare).
    Bucurestiul mai are un pic si ajunge sub 3 la mie, total ireal, dar ce mai conteaza, totul e minunat si poporului ii trebuie circ si distractie de Revelion.
    Sa faci 4 000 de teste pe zi e o gluma sinistra, sa zici ca in Teleorman, strans legat de Bucuresti(navetisti multi din satele limitrofe, cu trenul sau cu microbuzele imputite), s-au descoperit doar 2(doua) cazuri, doar Manciu cel cocotat in functii poate sa creada.
    Ar fi interesant de aflat cati oameni au murit in octombrie, noiembrie si decembrie 2020 si ce se intampla prin alti ani.
    INS ul a amanat publicarea datelor Starii de sanatate a populatiei, publicare care trebuia facuta pe 21.12.2020, acum cica prezinta in martie 2021.

  5. Scaderea testelor aduce doar moarte…

  6. Gata cu testarea! Au inceput sarbatorile de iarna, a intrat si covrigul in concediu!
    Pai, daca nu mai testam, nu mai avem nici pozitivi, nu? Si uite-asa ajunge rata sub 0.00%. Chiar negativa!!!!

    Si dupa sarbatori…. nebunie!!!!

  7. La Ministerul Sanatatii trebuie dati afara niste criminali care se joaca cu „definitia de caz”. Scurt, dati afara.

  8. Sper ca acum intelegeti ca este o simpla gripa.
    Am fost eu prost ca nu am organizat alegeri anticipate in martie.

  9. cifre masluite

  10. De ce ati mai cumparat 3 milioane de teste, daca tot nu le faceti? In ritmul testarilor anuntate azi, ne-ar trebui 2 ani ca sa consumam cele 3 milioane de teste, daca nu expira intre timp.
    https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:629046-2020:TEXT:EN:HTML&WT.mc_id=RSS-Feed&WT.rss_f=Materials+and+Products&WT.rss_a=629046-2020&WT.rss_ev=a