Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Pacienţii care se internează la Spitalul de Pneumoftiziologie din Sibiu, unde există şi bolnavi de COVID-19, sunt întâmpinaţi de un brad decorat într-un mod inedit, cu mănuşi, vizieră, halat şi mască de protecţie, asemenea unui cadru medical echipat pentru a fi protejat de contactul cu noul coronavirus.
„Colinde, colinde, e vremea colindelor! Spitalul de Pneumoftiziologie îşi întâmpină pacienţii într-o atmosferă caldă, cu speranţă în magia Crăciunului şi într-un An Nou care să ne aducă mai multă sănătate! În plus, se pare că săptămâna viitoare nici pacienţii noştri nu vor fi ocoliţi de darurile lui Moş Crăciun”, este anunţul publicat pe pagina oficială de Facebook a spitalului sibian.
Spitalul de Pneumoftiziologie tratează atât pacienţi cu COVID-19, dar şi cu alte probleme respiratorii.
sursa: Agerpres
sursa foto: Facebook\ Spitalul de Pneumoftiziologie Sibiu
Nu cred ca se putea ceva mai hidos. Nu vad nici o diferenta intre 2020 si anii 60′ cand ar fi fost impodobit cu tractoare, sudori si cosuri de furnale.
I se vede colțul plicului din buzunar? Dacă nu, nu e veridic
Sicriul lipseste.