Home » Articole » Bolojan, replică pentru Grindeanu: Miniștrii trebuie să-și facă datoria fiecare acolo unde este, nu trebuie înghiontiți de fiecare dată. Știu ce au de făcut, se prezumă

Bolojan, replică pentru Grindeanu: Miniștrii trebuie să-și facă datoria fiecare acolo unde este, nu trebuie înghiontiți de fiecare dată. Știu ce au de făcut, se prezumă

976
Sursa foto: Inquam Photos / Simion Sebastian Tataru
Ascultă articolul

Premierul Ilie Bolojan a declarat, vineri, într-o conferință de presă la Palatul Victoria, că miniștrii trebuie să-și facă datoria fiecare acolo unde este, nu trebuie înghiontiți de fiecare dată.

Premierul a făcut declarația după ce a fost întrebat dacă „guvernul are doi premieri”, având în vedere că liderul PSD Sorin Grindeanu a declarat că i-a cerut ministrului Sănătății să meargă în Prahova pentru că „alții nu au făcut-o”.

- articolul continuă mai jos -

„Guvernul are un premier, e în fața dumneavoastră, are miniștri responsabili pe fiecare domeniu, care atunci când au o problemă în domeniul lor, trebuie să o rezolve. Pot să o rezolve de la distanță, pot să se ducă cu prezență fizică, pot să facă lucruri fără să le anunțe sau pot să facă lucruri într-o manieră foarte publică, să le comunice. Dar acestea sunt detalii.

Problema pe fond este ca fiecare, acolo unde este, să-și facă datoria. Dacă îl sună cineva sau nu, dacă acționează voluntar sau nu acționează voluntar, acestea sunt alte aspecte și cred că miniștrii trebuie să-și facă datoria fiecare acolo unde este, nu trebuie înghiontiți de fiecare dată. Știu ce au de făcut, se prezumă”, a declarat Ilie Bolojan.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole