Home » Analize » Bărbat înjunghiat la Londra, în apropiere de British Museum / Poliția londoneză a arestat un bărbat sub suspiciunea de vătămare corporală gravă / Muzeul a fost evacuat

Bărbat înjunghiat la Londra, în apropiere de British Museum / Poliția londoneză a arestat un bărbat sub suspiciunea de vătămare corporală gravă / Muzeul a fost evacuat

Bărbat înjunghiat la Londra, în apropiere de British Museum / Poliția londoneză a arestat un bărbat sub suspiciunea de vătămare corporală gravă / Muzeul a fost evacuat
Sursa foto: © Jackbluee | Dreamstime.com
Ascultă articolul

Un bărbat a fost arestat sub suspiciunea de vătămare corporală gravă după ce un bărbat a fost înjunghiat în apropiere de British Museum, relatează BBC.

Bărbatul a fost atacat în braț la intersecția dintre Russell Street și Museum Street în jurul orei 10:00 BST (12:00, ora României). El a fost transportat la spital de către paramedici.

- articolul continuă mai jos -

Se pare că muzeul a fost evacuat.

Nu există „nici un risc excepțional pentru public” și nu este tratat ca fiind legat de terorism, spune Poliția metropolitană.

Serviciul de ambulanță din Londra a declarat: „Am tratat un bărbat la fața locului pentru o rană la braț înainte de a-l duce cu prioritate la un centru de traume majore”, a declarat un purtător de cuvânt.

Poliția a precizat că este posibil să fie instituite cordoane pentru o mare parte a zilei.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole