Ministrul Mihai Fifor vrea ca sistemul 112 să treacă de la STS la Ministerul de Interne
Ministrul interimar al Afacerilor Interne, Mihai Fifor, a declarat miercuri că printre măsurile aflate în pregătire se numără unificarea dispecerizării şi anume trecerea Sistemului Naţional Unic pentru Apeluri de Urgenţă 112 de la STS la MAI pentru a nu se mai pierde timp cu transferul apelului către Poliţie, Ambulanţă sau Pompieri, transmite Agerpres. „Sunt încă […]