Premierul Orban: Comunicăm referitor la COVID-19 la fel cum comunică toate statele europene
Premierul Ludovic Orban a declarat vineri, la Iaşi, că modul de comunicare al autorităţilor române privind evoluţia în ţară a pandemiei de COVID-19 este în standardul european. „Comunicăm aşa cum comunică toate ţările europene. Noi nu avem un mod de comunicare diferit. Acesta e un mod relativ standardizat, care este utilizat pe scară largă, nu […]