Municipiul Bistrița, la un pas de carantină, anunță instituția prefectului
04 nov.
Municipiul Bistrița este la un pas de carantină, după ce marți a ajuns la o incidență a cazurilor COVID de 5,53 la o mie de locuitori, a anunțat instituția prefectului Bistrița-Năsăud. „Numărul cazurilor de infectări cu SARS-Cov-2 se apropie de un prag critic ce poate atrage în perioada imediat următoare instituirea carantinei zonale!”, a precizat […]