Liderii coaliției, după consultările cu Iohannis: I-am propus președintelui să lucrăm în parteneriat pentru reforme
Liderii coaliției de guvernare au declarat marți, la ieșirea de la consultările cu președintele Klaus Iohannis, că i-au transmis șefului statului că sunt gata să învestească noul guvern până mâine seară și să înceapă reforme. Cele mai importante declarații ale liderilor politice: Orban: Așteptăm decizia președintelui, suntem pregătiți să începem guvernarea Cioloș: I-am confirmat că […]