Valeriu Gheorghiță, coordonatorul campaniei naționale, se vaccinează marți
Medicul militar Valeriu Gheorghiță, coordonatorul campaniei naţionale de vaccinare și medic primar boli infecțioase la Spitalul Universitar de Urgență Militar Central „Carol Davila”, va fi vaccinat marți, 5 ianuarie, începând cu ora 9.00, la Centrul de vaccinare pentru COVID-19 de la spitalul militar, potrivit unui comunicat al Ministerului Apărării. În România a început pe 27 […]