Noi măsuri urmează să fie dispuse pentru București, în contextul creşterii incidenţei COVID-19
Comitetul Municipiului Bucureşti pentru Situaţii de Urgenţă (CMBSU) s-a reunit, vineri seara, în şedinţă, pentru a dispune măsuri în contextul creşterii incidenţei COVID-19. „Întrucât măsurile propuse de CNSU prin hotărârea nr. 76/30.09.2021 nu îşi produc efecte în afara aprobării lor prin acte normative ale Guvernului, iar şedinţa de Guvern va fi mâine, pentru constatarea încadrării […]