Președintele Iohannis a discutat cu premierul Olandei despre securitatea regională și măsurile de consolidare a Flancului estic
Preşedintele Klaus Iohannis a avut, marţi, o întrevedere bilaterală cu premierul Regatului Ţărilor de Jos, Mark Rutte, în marja participării la reuniunea extraordinară a Consiliului European, transmite Agerpres. „O discuţie foarte bună cu premierul Olandei cu privire la securitatea regională şi măsurile de consolidare a Flancului estic. Am apreciat sprijinul Olandei, prin prezenţa militară consistentă […]