G4Media.ro

Analiză Foreign Policy: Economia rusă, în implozie. Nouă mituri ale propagandei lui…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

24 comentarii

  1. Rușii vor continua să mintă, asta e natura lor.

    • Demult ziceam ca economia rusiei este susținută artificial, când o sa facă poc, toti postacii or sa fie plini de kk

    • Rusia nu e capabilă de dezvoltare reală, postacii vor rămâne necesari pentru statul rus.

    • Ați luat sancțiuni fiindcă ați omorât copii în Ucraina, tot voi vă victimizați? Ce adunătură de psihopați sunt rușii.

    • @Mihăiță,da’ de ce ești părtinitor si nu zici nica de suferințele oligarhilor ruși si rasa lor din partea Occidentului ??
      Nu te lasă algoritmu din care ești produs?

    • Economia rusiei sta bine. În sensul ca STĂ.

    • Stă să cadă. A, stai, că nu mai are unde, este deja prăbușită precum Uniunea Sovietică.🤣🤣🤣

    • # Mihai…..chiar ești dement! Mintea ta aia putina,n are niciun viitor….nici măcar în Rusia! Intr o săptămână,o sa ți cada creierul în chiloți! Se va face joncțiunea între cur și cap….poate atunci reușești și tu sa conectezi cei doi neuroni!

  2. Astia care analizeaza, nu ‘s amerindieni???
    Ce ar putea ei sa spuna prin analiza lor „obiectiva”😂😂!!??

  3. Sa vedem cand explodeaza mamaliga pentru cei 144mil de rusi.
    In China au scos tancurile pe strada.
    Sa speram ca terminam cu dictatorii, Belarus, Rusia, Turcia de ce nu si Ungaria, pana si Kadyrov a inceput sa fie contestat.

  4. Păi du-te să mănâncă șî gura ta, că ti-a mai aruncat r e g i m u l niște hârtie igienică sub formă de ruble. 🤣

  5. Face și ea cum a făcut SUA cu amerindienii,rezervații dar au voie să joace păcănele.

  6. Pai indienii lor sunt aia din Siberia pe care ucrainienii ii toaca fara probleme. Dar si consumabilele alea sunt pe terminate.

  7. Partea buna e ca rusii vor inceta complet productia de rusi, asta era oricum principala lor problema (ca de-aia au si furat peste 250mii de copii ucrainieni). Productia era slaba ca urmare a sanctiunilor de dupa anexarea Crimeei, acum o sa se prabuseasca la nivele vazute pe vremea lu’ Eltin. Si cum o tara nu exista fara cetatenii sai, in 50 de ani dispar, daca nu ii distrug chinezii inainte.

  8. vct, ai dreptate. Mujicul rus suportă multe. Dacă mai are și organele pe capul lui suportă și mai multe. Problema e că UE încă joacă la două porți. Cică nu mai importa petrol din Rusia. Dar importă petrol rusesc prin intermediari arabilor. Păi cum să fie serios afectată Rusia cind UE nu are nici acum o politică externă coerentă?
    Chiar nu se intelege că aici nu e războiul lui Putin cu Ucraina, ci războiul dintre două civilizații (dintre care doar una poate fi numita civilizație), Occidentul +SUA sau Rusia +China?
    Dictaturile au „avantajul” că sclavii lor răspund mai repede la comenzi, dar oamenii liberi au avantajul ca știu pentru ce sa lupte – libertatea lor. Doar sancțiuni imense și duse pina la capăt vor putea pune rusul cu botul pe labe. Iar pentru libertatea noastră, a celorlalți, efortul nu este nicidecum prea mare!

  9. Ok. Si cand vom vedea rezultate?

    • se vad zilnic. doar ca aici nu e fifa pe playstation unde ii dai 2 goluri in 10 secunde. e un cumul de factori.

  10. Ăștia vor să fie Imperiu. Polul de putere al rupților în fund.
    Așa pățești când lași țara pe mâna serviciilor.