Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Jucătorul lui PSG, Achraf Hakimi, este anchetat de autoritățile franceze pentru viol, transmite Le Figaro. O femeie în vârstă de 23 de ani susține că a fost agresată de internaționalul marocan de 24 de ani, sâmbătă seara.
Ea ar fi fost condusă la locuința sa din Boulogne-Billancourt în miez de noapte cu un Uber comandat de Hakimi după ce l-a cunoscut pe Instagram pe 16 februarie. Starul lui PSG ar fi sărutat-o apoi pe tânără pe gură și pe sâni „în pofida protestelor” denunțătoarei, care „s-a eliberat împingându-l (pe Hakimi) cu piciorul” înainte de a-i cere unui prieten să vină să o ia.
Tânăra s-a prezentat duminică la secția de poliție din Nogent-sur-Marne fără să depună plângere, ci pentru a „face o declarație de viol”.
Reclamanta nu a fost încă audiată de anchetatori și nici jucătorul, care este momentan indisponibil și nu a luat parte la meciul câștigat duminică seara de PSD la Marsilia (0-3).
Soția jucătorului, Hiba Abouk, și cei doi copii ai săi sunt în vacanță în Dubai, potrivit fotografiilor postate pe rețelele sale de socializare. Nici jucătorul și nici clubul nu au reacționat pentru moment.