Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Elevii își pot reîncărca cardurile cu abonamentele de metrou gratuit, pentru următorul an, la casele de bilete din stații, anunță Metrorex într-o postare pe Facebook, după cum scrie Edupedu.ro.
„Vrei să scapi de grija reîncărcării lunare a abonamentului de elev? Vino la casieriile Metrorex și solicită abonamentul gratuit valabil până la data de 30.09.2025 și astfel, până anul viitor, scapi de grija reîncărcării lunare a acestuia”, se arată în informarea de pe rețeaua socială.
Potrivit legii educației 198/2023, elevii au reducere 100%, adică gratuitate, la transportul către școală și înapoi cu mijloace de transport public, la călătoriile cu trenul (clasa a II-a) și la călătoriile cu metroul.