Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Un număr de 43 de persoane de la Spitalul militar din Focșani au fost confirmate cu coronavirus, iar 31 de cadre medicale de la Botoșani au fost testate pozitiv, potrivit Grupului de comunicare strategică.
„În Vrancea, sunt 58 de persoane confirmate cu COVID 19, dintre care două la Adjud, alte 43 la Spitalul Militar Focșani. Restul sunt contacți ale persoanelor confirmate, în marea majoritate de la spitalul militar”, a precizat sursa citată.
De asemenea, la Botoșani, conform informațiilor DSP, sunt confirmate pozitiv la COVID 19 un număr de 31 cadre medicale, din care 8 medici, 17 asistenți medicali, restul infirmieri și personal auxiliar.
Citește și
Cadre medicale şi funcţionari DSP din Botoșani, anchetaţi pentru zădărnicirea combaterii bolilor
Foto: Inquam Photos / George Călin
Am o presimțire că pacienții care au făcut vaccinul antigripal anual la medicul de familie au firme usoare sau nu sunt afectate de Covid 19.
Oare medicii în cadrul anchetei epidemiologice au intrebat daca cei in cauza au făcut în 2019 vaccinul antigripal?
La medicii de familie există lista cu cei vaccinati!
Medicii sunt cei mai infectati pentru ca sunt singurii testati in afara de cei care vin in spital
Cei care au făcut vaccinul antigripal mor pe capete.vezi Italia, Spania iar cei fără vaccin scăpa cu bine,vezi rata mortalității in Germania
De unde ai scos-o pe asta, ca nemtii nu se vaccineaza?
Mai taie din ele.