Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Procurorul general al Ucrainei, Irina Venediktova, a declarat joi că 26 de cadavre au fost găsite sub două clădiri în ruină în orașul Borodianka, la aproximativ 23 km vest de Bucea, relatează agenția Reuters, citată de The Guardian.
Aceasta nu a precizat dacă autoritățile au stabilit cauza morții, dar a acuzat trupele rusești că au efectuat atacuri aeriene asupra orașului. În prezent, autoritățile ucrainene cercetează orașul în căutarea victimelor, după ce trupele rusești care îl ocupau s-au retras.
Borodianka pare a fi cea mai afectată localitate în ceea ce privește distrugerile și numărul victimelor civile.
Marți, Venediktova a declarat că numărul victimelor din Borodianka ar fi mai mare decât în orice alt loc, dar nu a oferit detalii suplimentare.
Batalia hiturilor , Inegalabilii ..
la doamna Iuliana.
imi caut Nevasta
(scuze , dar am avut mii de orgasme
nu sunt ahtiat dupa sex)
O cauti pe m-ta
cineva Suportabil , pana la sfarsitul Vietii.