Home » Analize » Alertă cu bombă într-un avion pe ruta Cracovia-Bristol/ Zborul a fost deviat pe aeroportul din Praga

Alertă cu bombă într-un avion pe ruta Cracovia-Bristol/ Zborul a fost deviat pe aeroportul din Praga

Alertă cu bombă într-un avion pe ruta Cracovia-Bristol/ Zborul a fost deviat pe aeroportul din Praga
sursa foto: Pixabay
Ascultă articolul

Un zbor EasyJet pe ruta Cracovia – Bristol a fost deviat, duminică seară, către aeroportul din Praga, din cauza unei alerte cu bombă la bordul avionului, relatează bbc.com, citată de News.ro,

Avionul a aterizat în siguranţă, iar pirotehniştii au verificat aparatul de zbor.

“Nu s-a găsit niciun obiect periculos în avion”, a precizat Aeroportul din Praga pe Twitter.

- articolul continuă mai jos -

Zborul EZY6276 se afla aproape la jumătatea traseului spre destinaţie – trecuse prima oră din cele două şi jumătate – în momentul în care avionul Airbus A320 a aterizat pe Aeroportul Vaclav Havel.

“La ora 22.30, un zbor deviat, care avea ruta Cracovia – Bristol, a aterizat în siguranţă pe aeroportul din Praga. S-a raportat o posibilă prezenţă a unei bombe la bord. Se iau toate măsurile pentru siguranţa pasagerilor şi a traficului aerian”, a anunţat aeroportul ceh după aterizarea avionului.

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole