Home » Anchete » VIDEO Scandal în fața Ambasadei Rusiei la București: un protestatar care și-a pus mâinile mânjite cu vopsea roșie pe gardul ambasadei, ridicat de jandarmi / Oamenii au strigat „Rușine!”, „Criminalilor” și au blocat mașina / Bărbatul a fost legitimat

VIDEO Scandal în fața Ambasadei Rusiei la București: un protestatar care și-a pus mâinile mânjite cu vopsea roșie pe gardul ambasadei, ridicat de jandarmi / Oamenii au strigat „Rușine!”, „Criminalilor” și au blocat mașina / Bărbatul a fost legitimat

VIDEO Scandal în fața Ambasadei Rusiei la București: un protestatar care și-a pus mâinile mânjite cu vopsea roșie pe gardul ambasadei, ridicat de jandarmi / Oamenii au strigat „Rușine!”, „Criminalilor” și au blocat mașina / Bărbatul a fost legitimat
Ascultă articolul

UPDATE Ora 18.05: Tânărul a fost legitimat de jandarmi și lpsat apoi să coboare din mașina acestora, care fusese blocată de oamenii prezenți la manifestația de susținere a Ucrainei și condamnare a invaziei rusești.

Anterior, în jurul orei 17.18, un alt tânăr a fost reținut de jandarmi după ce a aruncat cu ouă în clădirea Ambasadei Rusiei la București, au declarat pentru G4Media.ro martori oculari.

- articolul continuă mai jos -
tânăr reținut de jandarmi după ce a aruncat cu ouă în clădirea Ambasadei Rusiei

Sursa foto: Inquam Photos / Octav Ganea

Știrea inițială: Un protestatar care și-a pus mâinile mânjite cu vopsea roșie pe gardul Ambasadei Rusiei la București a fost ridicat, sâmbătă seara, de jandarmi.

Mai mulți oameni prezenți la protest strigă: „Rușine!”, „Criminalilor” și încearcă să blocheze mașina jandarmilor.

Vom reveni

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole