Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Poliţiştii din Capitală au depistat, duminică dimineaţă, în apropierea unui club din Sectorul 5 unde se desfăşura un after-party mai multe persoane care aveau un comportament care le-a atras atenţia, transmite News.ro. Astfel oamenii legii au legitimat cele şase persoane, le-au efectuat control corporal şi au percheziţionat maşina.
În urma verificărilor făcute, în portbagajul maşinii au fost descoperite 80 de tuburi de diferite dimensiuni, susceptibile a fi pline cu „funny gas”, mai multe tablete de medicamente şi 14 bucăţi de ţigări electronice de tip „vape”, susceptibile de a avea în componenţă substanţe cu efect psihoactiv. Totodată au fost găsiţi 5.400 de lei şi 200 de euro, a căror provenienţă nu a putut fi justificată. Cele şase persoane, cu vârste cuprinse între 20 şi 37 de ani, au fost conduse la audieri
Astfel, persoanele au fost legitimate de către poliţişti şi ulterior a fost făcut controlul corporal şi al autovehiculului.
Cele şase persoane, cu vârste cuprinse între 20 şi 37 de ani, au fost conduse la audieri, în vederea cercetărilor şi a luării măsurilor legale ce se impun.
De asemenea, toate substanţele găsite asupra acestora au fost ridicate, cazul urmând să fie preluat de Brigada de Combatere a Criminalităţii Organizate Bucureşti, conform sursei menţionate.
sursa: News.ro
victorie, au destructurat una dintre marile retele de trafic de droguri din capitala.