Home » Articole » VIDEO Oana Gheorghiu a dezvăluit salariul pe care îl are ca vicepremier / „Mașină puteam să am, dar am refuzat”

VIDEO Oana Gheorghiu a dezvăluit salariul pe care îl are ca vicepremier / „Mașină puteam să am, dar am refuzat”

2097
Foto: InquamPhotos / Octav Ganea
Ascultă articolul

Oana Gheorghiu a dezvăluit, sâmbătă, într-o emisiune la Digi24, că în calitate de vicepremier are un salariu de 14.300 de lei și că nu are „niciun alt beneficiu”.

Întrebată dacă după ce a ajuns vicepremier câștigă mai mult sau mai puțin, Oana Gheorghiu a declarat: „Mai puțin. Câștigam 20.000 de lei, câștig 14.300 de lei. Nu am niciun alt beneficiu”.

- articolul continuă mai jos -

Ea a precizat că nu are nici mașină de serviciu, nici protecție de la SPP:

„Mașină puteam să am, dar am refuzat pentru că îmi place să merg singură, să fiu independentă.”

Comentarii
  • Asemeni viteazului guru.
    E iubit de popor, dacă nu este înconjurat de 10 killeri nu părăsește vila de sărac. Asemeni poporului ales.
    10 ani de Austria a plâns de mila românilor. Nu a stat degeaba, a bombardat cu ajutoare săracii României cărora le plânge de milă în videoclipuri regizate de profesioniști pe valută de ordinul milioanelor.

  • Alexia Brain

    Ca o comparatie cu ceilalti vicepremieri:
    Va puteti numi neamurile in Consiliile de Administratie ale unir banci de stat, ale unor companii din CFR, Regii, Agentii?
    😇
    Intreb pentru un prieten?

  • N-aș vrea s-o mai văd la televizor.
    Cred că ar trebui să fie la Victoria și la companiile care trebuie restructurate.
    Ea trebuie să fie un specialist, un tehnocrat, nu show-woman.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole