Home » Anchete » VIDEO Dragnea: Avocata mi-a transmis că Predoiu i-a spus că totul vine de la Iohannis / Predoiu: Dezmint categoric

VIDEO Dragnea: Avocata mi-a transmis că Predoiu i-a spus că totul vine de la Iohannis / Predoiu: Dezmint categoric

VIDEO Dragnea: Avocata mi-a transmis că Predoiu i-a spus că totul vine de la Iohannis / Predoiu: Dezmint categoric
Foto: Liviu Dragnea ajuns acasă - sursa G4Media
Ascultă articolul

Update: Cătălin Predoiu a dezmințit ”categoric” declarația lui Liviu Dragnea. ”Am luat act de declaraţia făcută la ieşirea din penitenciar de către Liviu Dragnea, condamnat penal recent liberat condiţionat, făcută la adresa subsemnatului şi o dezmint categoric. E o declaraţie incorectă, nu am fost interesat şi nu am făcut comentarii legate de niciun dosar al vreunui deţinut al Administraţiei Naţionale a Penitenciarelor, inclusiv cel al lui Liviu Dragnea”, a scris Predoiu pe Facebook.

- articolul continuă mai jos -

Articol inițial: Liviu Dragnea i-a acuzat joi pe șefii Penitenciarului Rahova de ”abuzuri” în legătură cu pedeapsa primită după ce a dat în 2020 un interviu la Realitatea TV. El l-a acuzat pe președintele Iohannis că a dat ”comandă” pentru sancționarea sa, invocând o presupusă mărturisire a ex-ministrului Justiției Cătălin Predoiu față de avocata sa, Flavia Teodosiu.

”Am avut aprobarea penitenciarului pentru interviul la Realitatea, am avut acces la tehnica penitenciarului, ora a fost stabilită de penitenciar. Cei care conduc penitenciarul Rahova trebuie să dea socoteală pentru abuzurile comise. La mine a fost o comandă de sus, foarte clară. Flavia (avocata Flavia Teodosiu – n.red.) mi-a spus că i-a spus Predoiu, când era ministrul Justiției, că totul vine de la Iohannis”, a declarat joi Dragnea la sosirea acasă, după eliberarea condiționată din penitenciar.

El a mai spus că în închisoare a ascultat Radio Romantic și le-a mulțumit ”celor care au postul și celor care pun muzică”. Postul de radio e deținut de trustul fondat de Dan Voiculescu.

Fostul lider PSD a mai anunțat că va merge la emisiuni TV la care să relateze cum ar fi încălcat dreptul al sănătate al deținuților.

”Urmează niște investigații de sănătate. Din păcate, dreptul meu la sănătate a fost călcat în picioare, și al celorlalți din penitenciare. O să vorbesc pe larg la emisiuni despre asta, se pare că e un subiect tabu. Acolo sunt oameni tratați în condiții inumane, nu vorbim de sclavi, asta trebuie să înceteze”.

Foto: Liviu Dragnea ajuns acasă – sursa G4Media

Știri video

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole