VIDEO Deși deranjat de un laser din tribune, portarul danez Kasper Schmeichel…

VIDEO Deși deranjat de un laser din tribune, portarul danez Kasper Schmeichel a apărat penalty-ul lui Harry Kane

Mai multe imagini video de pe stadionul Wembley surprind o lumină laser care îl deranjează pe portarul danez Kasper Schmeichel, în timp ce se pregătește să apere penalty-ul executat de Harry Kane în cea de-a doua semifinală de la EURO 2020. Deși vizibil jenat de lumină, Kasper Schmeichel a reușit să apere în primă fază însă nu a mai avut ce face ulterior, mingea respinsă de el fiind băgată în plasă de același atacant englez, atent la respingere.

Victoria echipei engleze de miercuri seară a fost umbrită de penalty-ul acordat foarte ușor de arbitru, moment care a înclinat balanța și a trimis Anglia în finală, alături de Italia.

La finalul celor 90 de minute, scorul a fost egal (1-1). Danezii au deschis scorul prin Mikkel Damsgaard (30), Anglia egalând relativ repede, prin autogolul lui Simon Kjaer (39). În minutul 104, Harry Kane a reușit să marcheze și să trimită Anglia în prima sa finală europeană.