VIDEO Cum arată reverul Simonei Halep înaintea startului de luni a turneului…

sursa foto: Facebook/ Simona Halep

VIDEO Cum arată reverul Simonei Halep înaintea startului de luni a turneului de zgură de la Roma/ Simona o întâlnește în primul tur pe Alize Cornet

Patrick Mouratoglou, antrenorul Simonei Halep, a publicat un scurt videoclip pe Facebook în care tenismena română își antrenează reverul înaintea startului turneului de zgură de la Roma, care va avea loc luni.

„Backhand Masterclass in Roma”, a fost descrierea clipului postat de Mouratoglou.

Simona Halep, locul 21 WTA, va evolua, luni, în primul tur la turneul de la Roma, împotriva franţuzoaicei Alize Cornet, locul 34 WTA, transmite News.ro.

Meciul este al doilea programat pe arena Pietrangeli şi va începe după ora 13.30.

Cele două jucătoare s-au întâlnit de cinci ori până acum şi franţuzoaica a câştigat de patru ori. Ultimul lor meci a fost în optimi la Australian Open, anul acesta, când Cornet s-a impus cu scorul de 6-4, 3-6, 6-4.