G4Media.ro

VIDEO Alex Găvan, după ce a atins cel ce-al şaptelea vârf de…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

8 comentarii

  1. Felicitări, Alex Găvan!
    Și toate visurile tale de-acum să se transforme în tot atîtea amintiri plăcute într-o bătrînețe îndelungată!

    • din nefericire, ma indoiesc ca poti avea o batranete indelungata dupa urmele unor astfel de expeditii. ca sa nu crezi ca organismul e incantat de supliciile la care e supus si sa nu crezi ca nu exista urmari deloc.
      FELICITARI! e o performanta sa urci acolo.

    • Tu, indoieste-te.

      Noi il felicitam si ii dorim sanatate ptr noi realizari! Chapeau, Alex!

    • si eu il felicit, si ii doresc sa urce cat vrea el si pana unde vrea. dar ca unul ca urmaresc cu atentie fenomenul, pot sa iti zic ca toti marii alpinisti au probleme la batranete. nu mai zic de degete amputate.

  2. O prostie, mai bine se concentrează pe scufundări la 100m fără oxigen, e mai rapid, poți să încerci de 10 ori pe zi. Șansele să mori sunt tot alea dar măcar șansele să-ți distrugi sănătatea sunt mai mici. Adică dacă mori, mori, nu rămâi distrus.

    • asta e maxima. daca tie iti place sa joci fotbal si iti zice unul ca mai bine te bagi la scrima, crezi ca o sa o faci? cine face o activitate asa, din placere, pai de aia o face, ca ii place. poti sa ii zici tu sa se apuce de orice, ca tot asta va face, indiferent de riscuri. oricum, fata de altii Alex isi asuma mult mai putine riscuri.

  3. Tot respectul domnule.
    Dar vad ca toate sunt un pic peste 8000 m. Ce ne facem cand ajungem la un K2?