G4Media.ro

UPDATE Bogdan Mateescu a fost votat președinte interimar al CSM după ce…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

19 comentarii

  1. Deci Mateescu devine cumva Dragnea de CSM? Ramane acolo infipt? 😂

    • Dragnea de CSM e Savonea, gurile rele zic, puterea de facto.

    • Românii au multe probleme dar cea mai mare e legată de corupția și ineficiența din justiție. Acesta face ca toate relele să se accentueze. Niciodată așa de mulți oameni (poporul român) nu au avut atât de mult de suferit de pe urma unui grup de puțini oameni ( cei din sistemul judiciar). Contraexemplele sunt rare.

  2. Mateescu si-a dat seama ca al mai mare in CSM, ia cascavalul gros pe infulentza. Despre Baltag ,nu pot sa spun decat ca e de o mediocritate feroce. Figura ei spune totul . Intr-o societate normala ar fi fost conducatoare de matura.

  3. Asa ceva doar in societatile bananiero-mafiote se mai vede.
    Iohannisule, ce mai face, bre, justitia? Vezi ca isi da duhu’ acusica.

    • Hai mah ca nu sta degeaba Iohanis, ca de obicei.
      E calare pe situatie, adica pe justitie si o strange si el de gat cat poate.

  4. Aceste rahaturi comuniste nu aduc atingere onoarei profesionale si prestigiului justitiei ?

  5. DACA L-AU „VOTAT” VARANII E SUFICIENT.

  6. Avem un CSM putred.Un grup majoritar ,infractori cu gulere albe,pesedisti sadea.

  7. Luati cu paine :))))
    Astia-s magistratii din romania.

  8. Pai cum sa piarda spoitoru salariul baban de 7000 de euro!

  9. Ce ti.g.an sinistru acest mateescu, nu are simtul ridic.o.lului !
    Netejoru 2, interimar vesnic.

  10. Să precizez totuși că această soluție nu e prevăzută de lege și cei care ar fi trebuit astăzi să adopte o soluție legală(respectiv aceea de a vota unul dintre candidați) nici măcar nu și-au exprimat votul.
    Statul ăsta al nostru de drept are o aplicabilitate originală, reprezentanților lor nimic nu le stă în cale când vor să-și impună voinţa și omul, nici măcar legea.

  11. cuvintele nu ar putea descrie cat de mult ma scarbeste fata si comportamentul acestui individ

  12. dupa ce a trecut prin toate institutiile statului de prin 2016 incoace, institutia „interimatului perpetuu” a ajuns si la CSM :)) urmeaza lipitul membrilor actuali de scaune 🙂

    • era sa uit: m..e penelacheilor, dulapului si tuturor membrilor fosti, prezenti si viitori ai acestui partid!

  13. Poate „s-a” nu sa

  14. Culmea ! Acum ca PSD a luat puterea in stat grupul lui Savonea nu mai e unit ! Cateva judecatoare din CSM fac un joc periculos din cauza caruia se va ajunge de data aceasta ca CCR sa isi bage nasul si in ograda CSM si sa-i spuna ce sa faca si cum sa faca !

    PS. De cand visa CCR-ul pesedist sa dea lectii CSM-ului pesedist ! Iacata ca le-a picat pleasca !

  15. Tupeu de borfaș pe acest Mateescu.
    Ce face breasla, ca de voi depinde?