Home » Anchete » Un tânăr a ajuns la spital denunțându-și tatăl că l-a înjunghiat în zona inimii/ Agresorul a fost arestat preventiv pentru tentativă de omor

Un tânăr a ajuns la spital denunțându-și tatăl că l-a înjunghiat în zona inimii/ Agresorul a fost arestat preventiv pentru tentativă de omor

Un tânăr a ajuns la spital denunțându-și tatăl că l-a înjunghiat în zona inimii/ Agresorul a fost arestat preventiv pentru tentativă de omor
Sursa foto: Pixabay / Niek Verlaan
Ascultă articolul

Un tânăr de 26 de ani, din municipiul Brad, judeţul Hunedoara, s-a prezentat la Unitatea de Primiri Urgenţe a spitalului din localitate şi le-a spus medicilor că are nevoie de ajutor, după ce tatăl său l-a înjunghiat cu un cuţit. Medicii au sesizat imediat Poliţia care l-a identificat rapid pe agresor, acesta fiind ulterior arestat preventiv.

- articolul continuă mai jos -

Un medic de la Spitalului Municipal Brad din judeţul Hunedoara a fost cel care a sunat la 112.

”Poliţia Municipiului Brad a fost sesizată de un medic din cadrul Spitalului Municipal Brad cu privire la faptul că o persoană s-a prezentat la unitatea de primiri urgenţe, declarând că a fost înjunghiată cu un cuţit de tatăl său. În urma, sesizării poliţiştii l-au identificat pe cel bănuit de comiterea faptei, un bărbat în vârstă de 58 de ani, din municipiul Brad şi au aflat că acesta, în timp ce se afla la domiciliu, în urma unei altercaţii cu fiul său, în vârstă de 26 de ani, l-ar fi înjunghiat pe acesta cu un cuţit (în zona toracică dreapta)”, transmite IPJ Hunedoara.

În cauză a fost întocmit dosar penal, iar în urma concluziilor medico- legale s-au luat măsura arestării preventive, pentru 30 de zile faţă de tatăl agresor.

Acesta este acuzat de infracţiunea de tentativă de omor. Dosarul penal a fost preluat de Parchetul de de lângă Tribunalul Hunedoara.

sursa: News.ro, Sursa foto: Pixabay/ Niek Verlaan 

Comentarii
  • Incredibil, toate nenorocirile se intampla in Transilvania. Toti betivii si alcoolistii sunt din Ardeal? Trist dar adevarat !!!

    • imi_pasa_de_romania

      Da, iar in restul tarii e numai lapte si miere, nicio tragedie, iar in loc de alcoolici avem doar calugari si persoane care practica abstinenta, nu?

      Ma mir ca nu propui sa ne separam de Ardeal cu logica ta.

      P.S. se numesc „alcoolici” nu „alcoolisti”. Mai pune mana pe carte.

    • Excelenta logica, demna de cei 2 neuroni din capul tau

  • G4 a ajuns in ultima vreme mai rau decat stirile de la ora 5. Plin de articole despre accidente, crime, etc. Cam mult.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole