
Un bărbat din Suceava a fost reținut de polițiști după ce a lovit cu bâta minute în șir câinele vecinului
Un bărbat din judeţul Suceava a fost reţinut de poliţiştii Biroului pentru Protecţia Animalelor din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean după ce a lovit un câine, au anunţat, sâmbătă, reprezentanţii IPJ conform Agerpres.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
Potrivit acestora, bărbatul în vârstă de 36 de ani, care locuia în comuna Dărmăneşti, este cercetat penal pentru săvârşirea infracţiunii de rănire cu intenţie a animalelor.
El este acuzat că, în a treia zi de Crăciun, a lovit în mod repetat, timp de aproximativ 15 minute, cu o bâtă din lemn, un câine, în vârstă de
aproximativ cinci ani, proprietatea unui vecin de-al său, provocându-i acestuia mai multe răni la nivelul membrelor, după care a abandonat animalul în drum.
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank