Trei din patru: CFR Cluj, FCSB, Universitatea Craiova s-au calificat în play-off-ul…

Sursa foto: Pexels

Trei din patru: CFR Cluj, FCSB, Universitatea Craiova s-au calificat în play-off-ul Conference League. Sepsi Sfântu Gheorghe a fost eliminată

FCSB a învins joi, scor 1-0, formaţia Dunajska Streda, într-un meci din manşa a doua a turului al treilea preliminar din Conference League. FCSB s-a calificat pentru play-off-ul Conference League. A marcat Cordea în minutul 28.

Sepsi a fost eliminată de Djurgardens din aceeași etapă a competiției, după ce a pierdut şi returul cu echipa suedeză, scor 1-3.

Sepsi părăseşte competiţia cu dublă înfrângere în faţa suedezilor şi cu 2-6 scor cumulat. Pentru români a marcat Cosmin Matei, jucătorul deschizând scorul în minutul 8.

Universitatea Craiova, la primul meci cu Mirel Rădoi pe bancă, a întors rezultatul din turul cu Zorya Luhansk, 0-1, și i-a învins pe ucraineni cu 3-0.

Oltenii vor juca cu Hapoel Beer Sheva, vicecampioana din Israel, pentru accederea în grupele Conference League.

CFR Cluj a învins-o la limită (1-0) pe Șahtior Soligorsk, campioana din Belarus, în returul „dublei” din turul 3 preliminar al Conference League. Golul lui Jefte Betancor din prima repriză a fost suficient pentru calificarea în play-off-ul Conference League.

Clujenii îi vor întâlni în play-off pe Maribor, campioana Sloveniei.