G4Media.ro

Traian Băsescu are 60 de zile să elibereze vila RA-APPS în urma…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

47 comentarii

  1. Iliescu & co sant curati conform justitiei romane . Ceva e putred .

    • Dacă erau vinovați ar fi fost condamnați, că doar a fost Covesi procuror general 6 ani, Iulia Stanciu șefă la ICCJ. Oamenii turnătorului. Dar nu au găsit dovezi.

    • Se pare că Băsescu a deranjat tare gașca de banditi bolșevici PCR-USL dacă Justiția Bolșevică s-a mișcat asa de repede 😂😂😂
      Varanu bolșevic nu iartă 😂😂😂
      Si nici ce mai mare jefuitor al României, Nascase 😂😂😂

    • COMANDANTE, TI-A TRAS-O „NOUA” „justitie” MODELATA DE VARANI.

    • Adica nu e Iliescu vinovat de nimic??????? looooooooooooool. deci pe mineri i-a chemat mama aici 😀

      nu e vorba ca nu au gasit dovezi, e vorba ca nu au un caz cu sanse de reusita in instanta si nu exista nici vointa la nivelul care trebuie. ceea ce e cu totul altceva.

    • Iliescu stă liniștit că nu a deranjat Mafia.

    • @Cico/ Mortii Revolutiei, Mineriadele si multe altele, nu se pun. Noaptea mintii!

    • Tovarășul Ion Iliescu, înainte de a emana și a chema minerii, a fost șef județean absolut peste securitate, implicat și în epurările din universități după anul Goma-Labiș 1956. Literar, se vede doar că sistemul l-a pedepsit pe Băsescu pentru c-a pus accentul pe intelectuali, a condamnat comunismul și mai ales a creat momentul anticorupție Kovesi.

  2. Se muta în Mihăileanu, că doar nu și-a dat casa degeaba.

  3. Cine l-a sustinut pe acest domn la presedintie?

  4. Fara paza, fara casa, ca un boschetar!
    Se creeaza conditii propice pt razbunarea celor afurisiti de justitie cu ajutorul Dna. Bercea Mondial a primit un set de sabii ninja cadou de la Felix, sa vedeti balci!

  5. Plâng de nu mai pot! Zic să facem un teledon ceva, să strângem ceva bani să-i facem o casă sinistra… sinistrului turnător.

  6. Realizezi ce plini de ura si prostie sunt Valahii , acum inteleg de ce peste tot in europa suntem perceputi zigani …si eu am turnat la secu in liceu , dadeam exteporal ca colegii fumeaza tigari Kent , iar colegii ma turnau la secu ca fumez tigari Marlboro , pe vremea lui ceasca era o nebunie ,era o concurenta sa ciripesti la secu … la Basescu este ura vicerala specifica oltenilor , valahilor si a Miticilor … …o singura data am fost in Valahia Bucale si o data in La Craiova , am avut senzatia ca sunt in orientul apropiat , cred ca 80 % sunt zigani , restu bulgari , albanezi , turci ,

  7. Statul i-a dat , statul i-a luat , statul fie laudat !

  8. Nu se aplica lui Băsescu aceasta prevedere legala pt ca vine în urma unei modificări legislative intrata în vigoare după ce Băsescu deja câștigase acest drept. Legea, în cazul acesta modificarea ei, nu poate retroactiva. Probabil urmează un proces. Încă nu se pune problema de evacuare. La fel și pt indemnizație, mașina și aghiotantul SPP

    • Maicaaaa….daca esti oaresce cunoscator intr-ale dreptului, mai pune mana pe ceva carte serioasa (nu d’aia de Biotera, ca aia …..), daca esti dor un „fan” base dezamagit si arunci „petarde”, lasa-ne, ca p’acilea mai sunt si d’aia de mai stiu cate cevasilea din carti de drept…inclusiv ala Roman (daca stii despre ce vorbesc, dar ma cam indoiesc…). Altfel spus, decizia definitiva e cat se poate de legala si aplicabila lu’ Petrov, va ramane petrovu’ fara toate privilegiile (nu drepturi castigate..) acordate de natie fostilor sai presedinti, in conditii stabilite tot de natie prin Parlamantul sau, fostii turnatori nu sunt inclusi in aceste privilegii, chiar daca vorbim despre Base, singurul „animal politic” al Romanicai de pana acum!

  9. Iliescu, tatal mineriadelor si adorator al rusilor, are spp si vila de protocol.
    Constaninescu cel infrant de sistem are spp si vila de protocol.
    Basescu, adversar declarat al Rusiei, a ramas cum l-a nascut maica-sa.
    E mana rusilor !

  10. Daca toti cei care au colaborat cu Securitatea ar pleca din tara, ar fi un exod mai ceva ca al ucrainenilor.
    Nu ca Basescu a colaborat cu Secu e problema acuma (ar fi fost bine de stiut in 2004 cand l-am ales). Problema adevarata este justitia romana si sentintele ei inutile si puternic influentate de interlopi si politicieni (cam acelasi lucru la noi).

  11. A negat tot timpul că a colaborat cu securitatea și pe baza acestui fapt a putut candida la președinție. L-am votat cu toată convingerea, la președinție și referendum, dar acum sincer, parcă îmi pare rău. Ce-i drept că la vremea aceia nu puteam vota pe Năstase ( care a distrus tot ce era bun în țară și furat) și nici pe Geoană ,om de paie păpușa lui Dragnea. Noi trăim în minciună de 32 de ani și alți 50 de ani înainte. Prin minciună nu avem nici prezent nici viitor. Poporul roman nu are curajul să rupă odată ptr totdeauna pisica în două, să separe grâul de neghină. Indiferent cât de grea ar fi dezamăgirea, ptr unii, să știm cine au fost turnătorii și hoții care au furat țara după 90. Puroiul se scoate de la rădăcină, și se curăță locul cu bisturiul chirurgical.
    Să auzim de bine@

  12. Te-au ciuruit măi insectă murdară.

  13. Traian Basescu, cel mai bun presedinte al Ro. Nu se compara cu restul pra.matiilor.

    P.S f.m.m clona mea re.tardata

    • Asa e, el e una deosebita.

    • Bai asta fake Melania zis chizdalia travestitule cu un singur neuron, lasa gargara, vezi ca te cauta g.ay and loud sa te reguleze bine sa faci si tu un ban ca n-ai nici sa treci strada, thembellule

  14. La Iliescu nu se aplica. Iliescu nu a colaborat cu securitatea… El era securitatea. Ca in maximele cu Chuck Norris.Eu sunt curios daca exista politician trecut de 50 de ani care sa nu fi avut tangente cu securitatea. basescu ar trebui sa puna la CEDO si persecutie si discriminare si sa ceara daune daca nu se aplica aceeasi lege si restului de demnitari romani care sunt vadit in accesi situatie. E bine ca si-a luat-o, dar sa fie pentru toti, ca multi secuisti mai sunt care traiesc pe spatele omului de rand.

  15. Să-l pupați undeva pe domnul Băsescu!

  16. Trecem peste aberația de a retrage paza unui fost șef de stat, turnător au ba, dar astea sunt petarde media, legal nu stau în picioare!
    Legea nu se aplica retroactiv, deci nu poți sa iei drepturi daca au fost acordate legal, conform legii în vigoare la un moment dat, chiar dacă aceasta a fost modificata ulterior.
    Dacă mâine se schimba legea pensiilor, asta nu înseamnă că dorneanu sau milițienii pensionați la 40 de ani își vor pierde drepturile. Sau dacă tu ai parul creț și ti-ai cumpărat casa, iar peste 10 ani cei cu parul creț nu mai au voie sa cumpere case, asta nu-ti va anula tranzacția.

  17. Nu inteleg ce atata bucurie. A fost presedinte al Romaniei 2 mandate si cred ca trebuie sa ii acordam respect. Chiar nu a fost cel mai rau presedinte. Toti din epoca comunista care au avut functii importante lucrau cu securitatea.

    • Ceausescu a fost mai multi ani presedinte. Eu zic sa-i acorzi si lui respect. Sa-l umpli de respect, ce mai.

  18. Juntanii l-au executat pe singurul om provenit din sistem, care a facut ceva adevarat pentru tara asta de rahat. L-au executat pentru ca a lovit in putregaiul juntan.

  19. În sfârșit se face dreptate!

  20. Saracu’ Petrov…
    A turnat dar a si baut 😂

  21. cum securitatea l-a expulzat?

  22. A contribuit la disensiunile din interiorul Conventiei Democrate, deci au fost mai multe situatii nepotrivite care fac parte din biografie.

  23. Kgb-istul cu studii la Moscova, ion ilici Iliescu rămâne confortabil in cartierul de lux Primăverii …turnătorul Felix in buncărul din care manevrează trustul de dezinformare infarct…
    Sa nu uitam ca dintre toți președinții Basescu e singurul care a avut curajul sa critice acțiunile Rusiei, de la alea de amenințare si intimidare in Marea Neagră devenita ,,lac rusesc” pana la reinterpretarea istoriei in stil imperialist. In mandatul lui gratie numirilor din justiție si procuratura au început sa fie arestați politicieni ultracorupti, pana atunci aveam corupție dar nu erau corupți.
    Având in vedere secretele de stat, negocierile si informațiile clasificate pe care le deține , a-l lasă fără paza si protecție e o mare vulnerabilitate si un deserviciu grav adus României.

  24. Marș, turnatorule!

  25. Când se dă lege specială pentru a ți se lua drepturile câștigate ca președinte,ce încredere să mai ai într-o judecată dreaptă? Traian Băsescu este președintele care a condamnat comunismul. Traian Băsescu este președintele sub mandatele căruia chiar CNSAS a ajuns de la 19.000 volume la 1,4 milioane dosare. Traian Băsescu este președintele care a întărit extraordinar relația României cu NATO și SUA. Acestea sunt fapte.

  26. Inca o palma data de serviciile sovietice, statului roman !

  27. Nu-i mai plangeti de mila. Se muta la Nuti, il ia ea in spatiu. Ii tine ea patul cald.