Home » Anchete » Traficul rutier este blocat pe DN1A Ploiești-Brașov, în urma unui accident între un autoturism și un TIR/ Șoferul mașinii a murit

Traficul rutier este blocat pe DN1A Ploiești-Brașov, în urma unui accident între un autoturism și un TIR/ Șoferul mașinii a murit

Traficul rutier este blocat pe DN1A Ploiești-Brașov, în urma unui accident între un autoturism și un TIR/ Șoferul mașinii a murit
Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media
Ascultă articolul

Circulaţia rutieră este blocată, luni dimineaţă pe drumul naţional 1 A Ploieşti – Braşov, în zona de est a oraşului Ploieşti, în urma unui accident produs între un autoturism şi un TIR. Şoferul autoturismului a murit, transmite News.ro.

Accidentul a avut loc pe Centura de Est a municipiului Ploieşti la kilometrul 81+400 în afara localităţii Berceni, satul Moara Nouă.

- articolul continuă mai jos -

Conform poliţiştilor, un bărbat în vârstă de 56 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe centura de est din direcţia Bucov către Bărcăneşti, a intrat în coliziune cu un autocamion condus de un bărbat în vârstă de 46 de ani.
Din impact, autoturismul a părăsit partea carosabilă şi a intrat în coliziune cu un copac. Şoferul a fost scos în stop cardio-respirator din autoturism, i-au fost făcute manevre de resuscitare, însă fără rezultat.

La ora transmiterii acestei ştiri traficul rutier este restricţionat pe ambele sensuri, fiind deviat pe rute alternative de către poliţiştii rutieri.

Știri video

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole