G4Media.ro

SURSE Elena Udrea va fi adusă joi în România

Sursa foto: Inquam Photos/ Octav Ganea

SURSE Elena Udrea va fi adusă joi în România

Fostul ministru al Turismului Elena Udrea, care a fost condamnată la 6 ani de închisoare în dosarul Gala Bute, va fi extrădată joi din Bulgaria în România, potrivit surselor G4Media.ro.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media

- articolul continuă mai jos -

Elena Udrea urmează să fie dusă la penitenciarul Târgșor.

Ministrul Afacerilor Interne, Lucian Bode, a anunțat, miercuri, că Elena Udrea va fi adusă în România până în 20 iunie.

„În urmă cu câteva ore am primit o solicitare din Bulgaria pentru a realiza procedurile de extrădare până pe 20 iunie, acum se analizează un plan de extrădare, până pe 20 iunie statul român o va aduce”, a declarat Lucian Bode.

Curtea de Apel de la Sofia a decis, în 10 iunie, că Elena Udrea va fi predată autorităților din România. Decizia este definitivă.

Elena Udrea a fost condamnată la 6 ani de închisoare, în dosarul Gala Bute.

Citește și Șeful sindicatelor din penitenciare descrie cum arată camerele de la Târgșorul Nou, unde va ajunge Elena Udrea/ ”Dacă nu fura atât, erau condiții mai bune/ Are condiții mai bune decât bătrânii din azile, copii din orfelinate şi bolnavii din spitale”

Sursa Foto: Inquam Photos/ Octav Ganea

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

4 comentarii

  1. lasati-o dom’ne in pace pe madame U.
    e cu mainile curate, a dovedit-o intorcandu-se fara frica din costa rica.
    ar fi mai bine sa-i fi gasit toate milioanele in euro plasate in diverse banci, imobile si afaceri.
    binenteles confiscare pe baza de probe si diferenta veniruri licite – avere totala. averecea sub acoperirea familiei, interpusilor.
    a castigat ea ca bugetara 1milion de euro din salarii sau actiuni bine plasate? simplu a raspunde domnilor, pardon tovarisilor, anafisti.

  2. O așteptăm cu drag la Târșor !

  3. Se intoarce HOATA.

  4. Hai Coana Voluptuta, asteptam dezvăluiri despre Böde și Predoiu.