G4Media.ro

STUDIU MedLife: La 6 luni de la vaccinarea cu Pfizer, nivelul anticorpilor…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

6 comentarii

  1. Sa fac un studiu si cu cei care au trecut prin boala si nevaccinati daca tot sunt asa porniti…

    • Cei trecuți prin boală au imunitatea un pic mai bună decât a vaccinatilor. Bine, cei vii.
      Si oricum, nu contează doar concentrația de anticorpi. Imediat ce virusul intră in corp nivelul anticorpilor creste.

  2. Te vaccinezi O DATĂ si ÎNFRÂNGEM pandemia.
    Îți bei cafeaua cu prietenii, te urci in avion si cobori pe aeroport unde vrei tu, in UK, Israel, Spania sau SUA.
    Vaccinul e 99% EFICIENT si SIGUR !
    Ce atata scandal, te ințepi O DATĂ si TOTUL revine la NORMAL !

    • 😂 Acusica numărăm 1500 de sosocati norocosi si cracanati de virus la ATI si 100 pe zi cu roatele în sus, direct la D-zeu legătură specială.

  3. Cât se chinuie să amestece cifrele articolul, ca să nu se distingă ceea ce contează :
    După 6 luni de la vaccinare, nivelul mediu al anticorpilor a scăzut la o medie de 162 AU, 21% față de valoarea de 752 AU inițială.
    Ne liniștește clinica țepară Mudlife că nivelul de 162 e peste „valoarea de referință” de 80 de AU, dar nu spune că valoarea de referință este arbitrară, nu se cunoaște valoarea necesară pentru protecție. La fel de bine nivelul de referință putea fi stabilit la 200 AU, iar studiul ar fi ajuns la o concluzie mai corectă, la care a ajuns Israelul, că la 6 luni imunitatea după vaccin se cam termină.
    În Israel Certificatul de vaccinare e valabil 6 luni.