Home » Articole » SONDAJ Părerea părinților și bunicilor despre școală, profesori și corupția din serviciile educaționale

SONDAJ Părerea părinților și bunicilor despre școală, profesori și corupția din serviciile educaționale

22 oct. 2018
SONDAJ Părerea părinților și bunicilor despre școală, profesori și corupția din serviciile educaționale
Foto: pixabay.com
Ascultă articolul

Părinții și tinerii din grupa de vârstă 25-34 de ani sunt cei mai critici când vine vorba despre calitatea condițiilor din cladirile școlii, a echipamentelor și a serviciilor, competența și profesionalismul profesorilor, atenția pe care aceștia o acordă copiilor. Corupția în școală există, spun cei chestionați în sondajul Eurofound despre calitatea vieții în 2016, publicat în ianuarie 2018.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -

Foto: pixabay.com

Comentarii
  • Înțeleg atitudinea critică față de unele probleme din învățământ dar aveți grijă pentru că aveți un agramat la edupedu și s-ar putea ca criticile voastre să trezească ilaritate și să-și piardă mesajul.

    Iar uneori exagerați precum în Scapă cine poate.

  • Chelaru Constanța

    Între a fi „cel mai nemulțumit” şi „mai puțin mulțumit” este o diferență considerabilă! Interpretarea rezultatelor este fie neprofesionistă, fie tendențioasă. Înclin spre prima variantă.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole