
Sindicatele FSLI cer Guvernului ca profesorii să rămână și ei acasă în perioada de suspendare a cursurilor, nu numai elevii: Aceste persoane pot transmite noul coronavirus
Federația Sindicatelor Libere din Învățământ solicită Guvernului ca, în perioada suspendării cursurilor școlare, să rămână acasă și cadrele didactice, personalul didactic auxiliar și nedidactic. “Nu credem că este benefică prezența cadrelor didactice, dar nici a personalului didactic auxiliar și a celui nedidactic în unitățile școlare, în condițiile în care și aceste persoane pot transmite virusul”, susține federația condusă de Simion Hăncescu.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
Apelul FSLI vine după ce ministrul Educației le-a cerut profesorilor să fie prezenţi în şcoli pe toată perioada de suspendare a cursurilor, timp în care îşi vor primi salariile nemodificate, după cum a transmis Uniunea Sindicatelor Independente din Învățământ Dolj.
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank© 2025 G4Media.ro - Toate drepturile rezervate
Acest site foloseşte cookie-uri.
Website găzduit de Presslabs.
3 comentarii