
Selly, cel mai cunoscut vlogger din România: Nu îmi doresc să se anuleze bacalaureatul / BAC-ul online ar fi clar imposibil anul acesta
“Nu îmi doresc să se anuleze bacalaureatul, dar în același timp mi se pare slab că Ministerul Educației a lăsat destul de mult la latitudinea școlilor să decidă regulamentul” de organizare a examenului, a declarat la Digi 24 Andrei Șelaru, cunoscut drept Selly. Cel mai cunoscut vlogger din România a povestit că “principalele mele îngrijorări sunt în legătură cu programa de Bacalaureat (…). La Limba română, să înveți zeci de pagini de comentarii în loc să-ți formezi tu părerea despre opera aia, să tocești ce a spus alt critic despre o operă nu mi se pare cea mai inteligentă abordare”.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
“Mi se pare și destul de târziu că au anunțat abia acum exact ce se întâmplă și cu competențele, exact datele de examene, dar cumva e de înțeles pentru că situația asta e greu de prevăzut”, a continuat Andrei Șelaru, elev în clasa a XII-a. Cunoscutul vlogger are 2,63 de milioane de abonați pe Youtube, fiind unul dintre cei mai populari tineri din mediul online.
În ceea ce privește susținerea digitală a examenului de final de liceu, Andrei Șelaru a afirmat: “Consider că BAC-ul online ar fi clar imposibil anul acesta și chiar și anul viitor, în România”.
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
22 comentarii