Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Directorul Direcţiei de Sănătate Publică (DSP) Brăila, Gabriel Ciochină, a fost confirmat joi cu COVID-19 şi este al şaselea angajat al instituţiei publice din municipiu depistat pozitiv de la începutul lunii, relatează Agerpres.
Ciochină a declarat telefonic că se află internat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Brăila, că are febră şi tuse, dar starea lui este stabilă.
Acesta este cel de-al şaselea caz de COVID-19 înregistrat la DSP Brăila.
Primele trei cazuri au fost semnalate la începutul lunii octombrie, după ce angajaţii DSP s-au deplasat într-un alt judeţ unde au contractat virusul.
Activitatea DSP, instituţie care numără aproximativ 50 de angajaţi, este restricţionată în această perioadă, pentru evitarea răspândirii bolii.