Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Jandarmii bucureşteni au aplicat 7 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 7.000 de lei, participanţilor la Saga Festival şi au fost întocmite actele necesare începerii cercetărilor pentru 77 de fapte de natură penală pentru încălcări ale legii privind prevenirea şi combaterea traficului şi consumului ilicit de droguri, dar şi portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase.
”În perioada 3-4 iunie, în urma încălcării normelor legale în vigoare de către anumiţi participanţi, jandarmii au aplicat 7 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 7.000 de lei, conform prevederilor Legii nr. 61 din 1991 privind sancţionarea faptelor de încălcare a unor norme de convieţuire socială, a ordinii şi liniştii publice, cu modificările şi completările ulterioare”, informează Jandarmeria Capitalei.
Totodată, au fost întocmite actele necesare începerii cercetărilor pentru 77 de fapte de natură penală, în urma constatării, împreună cu BCCO Bucureşti, a unor încălcări ale prevederilor legale privind prevenirea şi combaterea traficului şi consumului ilicit de droguri, dar şi portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase, precum şi furtul calificat.
Sursa Foto: Facebook/ Saga Festival
Având în vedere numărul mare de participanți subiectul asta nu ar trebui sa fie o știre.
Ironic. Majoritatea colegilor mei care mergeau la Scoli de Politie (nu la Academie) rupeau drogurile.
Ma peesh pe ma–ta, prowstooleh.
Cam puține amenzi, având în vedere gravitatea incidentelor. Au orbul găinilor fiindcă decesele din cauza drogurilor le strica ploile lor.
A fost sancționat cel(cea) care a permis desfășurarea circului până la ora cinci dimineața când legea prevede expres ora 23.00,maxim???sigur că nu!!!halal poliție,nu aia micii,executanții,ci șefii lor!!!