Real Madrid și Manchester City au terminat la egalitate prima partidă din…

sursa foto: Facebook/ Real Madrid

Real Madrid și Manchester City au terminat la egalitate prima partidă din semifinalele Ligii Campionilor

Echipa spaniolă Real Madrid a terminat la egalitate marţi, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia engleză Manchester City, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor, transmite News.ro.

Real a deschis scorul la prima şansă ivită, în minutul 36, când Modric l-a lansat pe Camavinga, acesta a intrat adânc în terenul lui City şi i-a pasat lui Vinicius, acesta trimiţând o torpilă de la marginea careului, fără nici o şansă pentru goalkeeperul oaspeţilor, Ederson.

Manchester City a egalat în minutul 67, printr-un şut senzaţional de la 20 de metri al lui Kevin De Bruyne.

Returul dintre Manchester City şi Real Madrid se va disputa miercuri, 17 mai, în Anglia, la Manchester.

Prima manşă a celei de-a doua semifinale a Ligii Campionilor, între AC Milan şi Inter Milano se joacă miercuri, 10 mai, la Milano.

REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Rudiger, Alaba, Camavinga – Valverde, Kroos (Tchouameni 84), Modric (Nacho 87) – Rodrygo (Marco Asensio 81), Benzema, Vinicius. ANTRENOR: Carlo Ancelotti.

MANCHESTER CITY: Ederson – Walker, Ruben Dias, Akanji – Stones, Rodri – Bernardo Silva, De Bruyne, Gundogan, Grealish – Haaland. ANTRENOR: Josep Guardiola.

Cartonaşe galbene: Kroos 45+3, Carlo Ancelotti 68, Camavinga 79 / Ilkay Gundogan 71, Bernardo Silva 86

Arbitri: Artur Dias – Paulo Soares, Pedro Ribeiro (toţi din Portugalia) – Daniele Orsato (Italia)

Arbitri VAR: Massimiliano Irrati (Italia) – Tiago Martins (Portugalia)