Home » Articole » Raed Arafat s-a vaccinat împotriva Covid-19: „Îndemnul meu pentru toți este să înțeleagă că aceasta este speranța pe care o avem”

Raed Arafat s-a vaccinat împotriva Covid-19: „Îndemnul meu pentru toți este să înțeleagă că aceasta este speranța pe care o avem”

Raed Arafat s-a vaccinat împotriva Covid-19: „Îndemnul meu pentru toți este să înțeleagă că aceasta este speranța pe care o avem”
sursa foto: Captură video
Ascultă articolul

Raed Arafat, șeful Departamentului pentru Situații de Urgență (DSU), s-a vaccinat astăzi împotriva Covid-19, potrivit imaginilor transmise de TVR și preluate de televiziunile de știri.

Ulterior, Arafat a declarat că abia a așteptat să se poată vaccina.

„Ce recomandăm facem și noi. Nu recomandăm oamenilor să se vaccineze dacă noi nu ne vaccinăm. Îndemnul meu pentru toți este să înțeleagă că aceasta este speranța pe care o avem. Este un vaccin, sigur, gratuit, iar dacă îl facem cât mai mulți, avem șansa să ajungem cât mai repede la normalitate”, a subliniat șeful DSU.

- articolul continuă mai jos -

În opinia sa, campania de vaccinare merge bine în România, comparativ cu celelalte țări europene.

Arafat s-a vaccinat la Spitalul ”Dimitrie Gerota” din subordinea Ministerului de Interne, împreună cu mai mulți angajați ai IGSU.

Medicii și personalul sanitar sunt cei care sunt vaccinați în prima etapă a campaniei de vaccinare, aflată acum în desfășurare. (Foto: Captură video)

Știri video

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole