Home » Anchete » Protest organizat de Declic la guvern împotriva Legilor securității naționale

Protest organizat de Declic la guvern împotriva Legilor securității naționale

Protest organizat de Declic la guvern împotriva Legilor securității naționale
Ascultă articolul

Comunitatea Declic organizează miercuri de la ora 11:00 în fața Guvernului o acțiune de protest prin care cere coaliției de guvernare să renunțe de urgență la modificările abuzive din legile privind siguranța națională, potrivit unui comunicat de presă.

Protestul va avea loc la intrarea dinspre strada Paris.

La acțiunea de protest Declic vor fi aduși și Supraveghetori, două personaje imaginare.

Comentarii
  • Camelian Propinatiu

    S-a văzut în Decembrie 1989 cât de greu se cucerește Libertatea, dar s-a uitat extrem de repede, semn că nu se citesc cărțile care cu atâtea sacrificii se mai publică.

  • La ora 11 AM !!? Ințeleg că dom’ general-doctor trebuie surprins in exercițiul funcțiunii, dar pe client nu-l interesează acest aspect și n-o să stea prea mult pe gânduri inainte să cumpere din altă parte…
    PS. Ora e aleasă în mod neinspirat. Nu se poate reprograma după orele 18?

  • Daca numai ar supraveghea… Dar ei vor sa dirijeze tot.
    Iar Iohanis, pe dos, are o gramada de chestii importante in fisa postului dar el, cand nu e in vacanta, doar urmareste cu atentie si ingrijorare apoi aduce mafia USL2 la putere.

  • Măcar Declic organizează ceva. Un protest. Că ceilalți, nici nu există… O comunitate moartă. Educație civică nulă. Pe asta se bazează guvernanții…

  • Și cum vreți să arate legea? Ce să facă serviciile să doarmă, sa acopere faptele împotriva României? Cui ii este frica de un serviciu puternic?

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole