
Preşedintele juriului care a decis ca Timişoara să deţină titlul de Capitală Culturală Europeană regretă: Mă întreb dacă nu am luat cumva decizia greşită şi ar fi trebuit să aleg în schimb Cluj-Napoca
Preşedintele juriului care a decis ca titlul de Capitală Culturală Europeană să fie deţinut de municipiul Timişoara, Steve Green, regretă acum decizia luată, potrivit unui mesaj al său postat pe pagina de Facebook a directorului executiv al Asociaţiei Timişoara 2021, Simona Neumann, care a transmis o scrisoare deschisă în care acuză proasta colaborare cu administraţia locală, relatează News.ro.
Susține G4Media. Click AICI pentru a redirecționa 3.5% din impozit - online, gratuit și simplu.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
„Aşa cum arată raportul întâlnirii, comisia a fost divizată între doi candidaţi pe care să-i recomande. A fost votul meu cel care a stabilit ca titlul să ajungă la Timişoara. Am fost consternat de administrarea slabă la nivel de board şi de oraş. Acesta e doar cel mai recent exemplu. Mă face să mă întreb dacă nu am luat cumva decizia greşită şi ar fi trebuit să aleg în schimb celălalt oraş, Cluj-Napoca”, a scris Steve Green.
Directorul executiv al Asociaţiei Timişoara 2021, Simona Neumann, a trimis o scrisoare deschisă în care acuză colaborarea cu administraţia timişoreană. Ea spune că a avut o înţelegere cu primarul Dominic Fritz pentru o demisie “amiabilă”, dar primarul nu a respectat-o, atacând-o în public în repetate rânduri.
Sursa foto: Facebook Timișoara 2023
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
15 comentarii