Home » Articole » Polițist motociclist, lovit de o mașină în București

Polițist motociclist, lovit de o mașină în București

Polițist motociclist, lovit de o mașină în București
Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media
Ascultă articolul

Un motociclist din cadrul Brigăzii Rutiere a poliției a fost lovit luni de o mașină în București, în zona intersecției Calea Călărași-str.Agricultori, a anunțat poliția, care a precizat că polițistului rutier a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.

Ambii conducători de autovehicule au fost testați cu aparatul alcooltest, rezultatul indicat fiind zero.

- articolul continuă mai jos -

Se efectuează cercetarea la fața locului, în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor și condițiilor producerii accidentului rutier.

„La acest moment circulația autovehiculelor se desfășoară sub îndrumarea polițiștilor rutieri, iar tramvaiele sunt stocate pe ambele sensuri de deplasare”, potrivit sursei citate.

 

Comentarii
  • Observati cum raporteaza leprele un accident cand motociclistul era si politist. „Un motociclist … a fost lovit de o masina”. Daca victima era civila, inevitabil modul de raportare este „Un motociclist a lovit o masina… care ii intorsese in fata”.

    • Oricum nu mai contează în țara noastră…
      Polițistul nu va pății nimic, chiar daca este vina lui.

    • Pana la finalizarea anchetei, ambele formulari sunt incorecte. Dar da, e o modalitate de a „sugera” directia anchetei.

    • corect, daca politistii sunt loviti, ce sa mai zic de cetateanul de rand.

  • Vladimir Putin e vaccinat cu Pfizer

    Măcar Poliția n-a omorât un copil, de data asta.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole