Home » Analize » O sub-variantă Delta se răspândeşte rapid în Ucraina / E mai contagioasă și cauzează mai multe complicații care duc la deces

O sub-variantă Delta se răspândeşte rapid în Ucraina / E mai contagioasă și cauzează mai multe complicații care duc la deces

O sub-variantă Delta se răspândeşte rapid în Ucraina / E mai contagioasă și cauzează mai multe complicații care duc la deces
Sursa Foto: Webmd.com
Ascultă articolul

O sub-variantă deosebit de periculoasă a mutaţiei Delta a coronavirusului se răspândeşte tot mai rapid în Ucraina, anunță Agenția de presă RADOR.

Un institut de specialitate al Academiei de Ştiinţe din Ucraina susține că această variantă a fost identificată deja în şapte judeţe.

Din primele date, această sub-variantă este mai contagioasă faţă de celelalte variante ale mutaţiei Delta şi cauzează în multe cazuri complicaţii care duc la deces. Între timp, vaccinarea populaţiei decurge în continuare lent. În ţara cu o populaţie de 42 milioane de cetăţeni, până în prezent au fost vaccinaţi cu două doze doar 13.000.000 de oameni.

- articolul continuă mai jos -

Sursa Foto: Webmd.com

Comentarii
  • Pai sa importe cat mai repede omicronu ca sa scape de ea…

    • Dar sa importe numai de-ala original, BIO, fara contrafacaturi chinezesti, care se vand in piata.

      Ca uite ce se intampla – zici ca te imunizezi natural cu o varianta usoara si cand colo ….

      PS. un vaccinat, dar tocmai mi-a iesit test pozitiv, cu simptome usoare.

    • Rador un site de presa obscur. Alte surse n-am mai gasit sa distribuie stirea. In special in engleza, acestia ramanand in urma fata de românașii descurcăreți…

    • ioane, rador e plin cu gradati

  • Fost votant AUR

    QED, covid e arma biologica

    • Vladimir Putin e vaccinat cu Pfizer

      De parca ai avea dovezi.

    • Fost votant AUR

      Nu exista dovezi evident (pentru noi), dar logica elementara indica acest lucru: de exemplu, cum a aparut acest virus, din neant?

    • @ Gunoi
      Putin Derangement Syndrome !
      Cu tratament, poate scapi. Te ajuta Pfiz !🤣

  • Cea mai bună dovadă că Rusia a fabricat Covid!

  • Fost votant AUR

    E evident ca acest virus a fost facut in laboratoarele Wuhan, probababil si cu ajutor din laboratorele Vladivostok. Dar daca voi alegeti sa nu va vaccinati e alegerea voastra

    • fost votant pnl

      exact, este alegerea noastra a peste 60% sa nu bagam in noi un preparat chimic a caror efecte pe termrn lung nu le stie nimeni. Iar nick-ul e ptru ca incepe sa va sufle in ceafa, asa-i?
      Rezistam si nu va uitam, ne vedem la vot!

    • Daca mori de la virus ajungi sa vezi efectele vaccinului pe termen lung?

    • Fost votant AUR

      @pnl
      multi dar prosti

    • Deja 49% din adultii peste 18 ani sunt vaccinati in Romania. In curand majoritari vor fi vaccinatii. De exemplu la grupa de varsta 50-59 de ani ne apropiem de 55% vaccinati. Au si dezinformarile rusesti limitarile lor, se pare.

    • Și jumătate sunt tratați până în iunie 2021. În urma cu 6-7 luni.

  • Sa fie asta partea „buna” a covidului, sa-i tina departe pe anuntatii invadatori?

  • Ultima zbatere a globalistilor,ne luam portia de minciuni uimitoare pe care nu le mai crede nimeni in afara de cre#tinii si bolnavii mintal! Iarna asta o sa-si tureze motoarele la maximum din disperare,cu multe amenintari,minciuni,mai multe ingradiri ale libertatilor si drepturilor cetatenesti si certificatul verde nazist bagat ilegal cu forta.Nu ne intepam,cine vrea sa se intepe cu un ser mizerilabil experimental s-o faca,sa-si faca boostere daca vrea si nu-i pasa de ce o sa i se intample in 5-10 ani pe termen mediu si lung,cine nu,nu! Iubirea cu forta se numeste viol,in cazul globalistilor e viol medicinal.

  • Leftarzii au mai găsit un sl.og.an de propagandă, și-au îmbogățit „nou-vorba” : nu te uita în sus.
    E bine, vo.ca.bularul lor are 3 expresii acum : dacii liberi, șoșoci, nu te uita în sus.

    • Pai de ce să mă uit în sus?

      Risc să nu văd gropile și să cad în ele.

  • Mirela de la sculărie sculăreasă matrițer șăfă

    Au văzut ei că Omicronul nu e letal și uite așa a mai apărut o varianta peste noapte care cică e letala :)))))

    • Asa, asa nea Mirela.
      Reptilienii aia sunt in stare de orice.
      Au vazut ca nu le-a iesit reteta africana si au stat toata noaptea sa faca un borş cu care sa sperie iar lumea.
      Bufnițele nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi si aparent nici mutațiile virusilor.
      Sunt interese mari la mijloc.

  • Ați mai găsit un șablon de repetat papagalicește! Așa-i unde nu există prea multă autonomie intelectuală…

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole