Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Premierul israelian Benjamin Netanyahu le-a declarat marţi trupelor care operează în nordul Fâşiei Gaza că mişcarea islamistă palestiniană „Hamas va continua să primească lovitură după lovitură”, au anunţat serviciile sale, relatează AFP, preluată de Agerpres.
„Insistăm să ne elibereze ostaticii şi insistăm să ne atingem toate obiectivele de război”, a afirmat Netanyahu, potrivit unui comunicat publicat de biroul său.
Prim-ministrul israelian Benjamin Netanyahu s-a deplasat marţi într-o vizită în nordul Fâşiei Gaza, au anunţat serviciile sale, în plină ofensivă militară israeliană asupra teritoriului palestinian.
Aceasta a fost prima dată când Netanyahu a pus piciorul în Gaza de când Israelul a reluat ofensiva asupra enclavei pe 18 martie după un armistiţiu de aproape două luni.
În aceste ultime săptămâni, 1.600 de persoane au murit în teritoriul palestinian din cauza atacurilor israeliene, potrivit Ministerului Sănătăţii din Gaza.
Asa, asa. Vezi ca mai sunt 2 corturi si un spital de b0mbardat