Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja, spune că de câteva zile primeşte solicitări de demisie şi mesaje pline de “civism” de la câteva organizaţii de mediu, el anunţând că nu dă niciun pas înapoi şi nu negociază securitatea energetică a României, transmite News.ro.
”Mi-am asumat că voi deranja grupuri de interese. De câteva zile, primesc solicitări de demisie şi mesaje pline de “civism” de la câteva organizaţii de mediu. Nu dau niciun pas înapoi. Nu negociem securitatea energetică a României”, a scris ministrul Energiei într-un mesaj pe Facebook.
El arată că ”ţara asta are nevoie de energie sigură, accesibilă şi verde, în această ordine de priorităţi, şi o va avea”.
”Vom termina investiţiile începute în hidrocentrale, peste 300MW în execuţie, cu stadiu de finalizare între 75 şi 98%. Nu vom lăsa 4,6 miliarde de lei deja cheltuiţi de România să se ducă pe apa sâmbetei. Vom extrage gazele din Marea Neagră şi vom atinge independenţa energetică, reducând dependenţa întregii regiuni faţă de gazul rusesc. Cei care au folosit energia ca armă de şantaj timp de zeci de ani, împreună cu toţi cei pe care îi finanţează, nu vor câştiga această luptă pentru viitorul României. Ajunge!”, spune Burduja.
”Mulţumesc pentru toate mesajele de susţinere pe care ni le-aţi transmis, dragi prieteni. Nu ne lăsăm. Rămâne cum am stabilit: înainte, împreună”, adaugă ministrul.
mestere ! sa nu uiti sa termini microhidrocentralele , vezi raul capra ! alea sunt ff importante pentru securitatea energetica!
Numai b0ii merg tot inainte.
Zise beizadeaua burdujeanu poreclit „6%”.
Ai putea crede că e un agent acoperit al unui ONG de mediu la cât e realizări are ca ministru.
Cum se spune „incremenit in proiect” Un semn sigur a deficientelor cognitive
Si eu de cateva zile tot primesc in feed reclame la burduja si youtube. Le inchid si asta e.